Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Vasario 16-oji Šiauliuose – teatralizuota ir išradinga

2017-02-15

icdx8d9382Vasario 16-ąją 12 val. šiauliečiams ir miesto svečiams renginio organizatoriai pasiūlys iš arčiau pažvelgti į istorijos akimirką – Nepriklausomybės Akto pasirašymą. Šiauliečiai bus kviečiami laiku nusikelti į 1918 m., pakeitusius visos tautos likimą. Čia vyks teatralizuota Nepriklausomybės Akto pasirašymo inscenizacija, kurios pagrindiniai dalyviai – keturi šiauliečiai signatarai.

 

Skambės kompozitoriaus Vlado Paulauskio (1886–1960) maršas fortepijonui „Valio, laisvoji Lietuva! = Vive la Lituanie: 1918 m. vasario m. 16 d. Lietuvos nepriklausomybės paskelbimui paminėti“, aranžuotas dirigento Gedimino Brūzgos. Prisikėlimo aikštėje taip pat startuos orientacinis žaidimas „Nepriklausomybės keliu“. Vėliau renginiai pasklis po visą miestą: vyks pilietinės akcijos, minėjimai, susitikimai, šventiniai koncertai, parodos.   Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras.


Kasmet Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, mieste organizuojami įvairūs renginiai prisideda prie visuomenės istorinės atminties gaivinimo, puoselėjimo, skatina Šiaulių krašto bendruomenės pilietiškumą, vieningumo jausmą. „Turime būti dėkingi drąsiems vyrams ir moterims, kurie savo pasiaukojančiu darbu suteikė mums galimybę gyventi, dirbti ir kurti nepriklausomoje šalyje“, – kalbėjo Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.


Vasario 16-ąją 12 val. šiauliečiams ir miesto svečiams renginio organizatoriai pasiūlys iš arčiau pažvelgti į istorijos akimirką – Nepriklausomybės Akto pasirašymą. Kaip žinia, tarp iškilių Nepriklausomybės Akto signatarų – net keturi šiauliečiai. Šias istorines asmenybes įkūnys Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriai Vladas Baranauskas, Romanas Dudnikas, Aurimas Žvinys ir Juozas Žibūda. „Lietuvos Nepriklausomybės Akto pasirašymo inscenizavimas ne tik atkurs jo atsiradimo aplinkybes Signatarų namuose Vilniuje 1918-ųjų vasario 16 dieną, bet ir bus puiki proga pagerbti asmenis, pasirašiusius mūsų valstybės gimimo liudijimą. Juolab kad keturi signatarai – Mykolas Biržiška, Alfonsas Petrulis, Steponas Kairys ir Jonas Vileišis – gyveno čia, Šiauliuose, mokėsi berniukų gimnazijoje. Belieka tikėtis, kad šventinio minėjimo metu oras nebus toks šaltas, koks, sakoma, buvo vasario 16-ąją prieš 99 metus, todėl gausiai susirinkę šiauliečiai kartu paminės Lietuvos nepriklausomybę“, – kalbėjo Švietimo, kultūros ir sporto departamento Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė.

Po teatralizuotos inscenizacijos vyks vėliavos pakėlimo ceremonija, kalbės garbūs miesto atstovai, taip pat startuos orientacinis žaidimas „Nepriklausomybės keliu“. Jo dalyviams bus iškelta užduotis – surasti žemėlapyje užšifruotus punktus ir atlikti įvairias užduotis. Žaidimo rengėjai, Šiaulių skautų tuntas ir „Questroom“, dalyviams pataria turėti patogią aprangą bei avalynę ir bent vieną išmanųjį telefoną su internetu.

13 val. Šiaulių kultūros centre vyks mėgėjų meno kolektyvų šventinis koncertas „Tai gražiai mane augino“. Dalyvaus liaudiškų šokių ansambliai „Kalaitinis“ ir „Želmenėliai“, liaudiškų šokių grupė „Vajaunas“, choreografijos studija „Aušrelė“, vaikų vokalo studija „Ro-ko-ko“, „Jovaro“ progimnazijos ir Didždvario gimnazijos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Šėltinis“, „Juventos“ progimnazijos jaunių choras „Melodija“.

   
Norintys dalyvauti orientaciniame žaidime, kviečiami registruotis telefonu 8 65 74 5657. Komandą gali sudaryti 5 asmenys.
Šventiniai renginiai vyks ir Vasario 16-osios išvakarėse. Išsamią Vasario 16-osios renginių programą galite rasti www.siauliai.lt ir www.siauliukulturoscentras.lt.

PASIRINKITE