Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Vasara Šiauliuose prasidės su trenksmu: svarbiausi renginiai

2018-05-24

Festivalis Ant rubeziaus 1

 

Vaikų klegesys, liaudiška muzika, ralio automobilių variklių gausmas ir intriguojančios ekskursijos po miestą… Šiauliuose vasara prasidės su trenksmu. Visa tai – jau kitą savaitgalį!

 

FESTIVALIS „ANT RUBEŽIAUS“

Nuo ryto iki vakaro Vilniaus g. pėsčiųjų bulvare šurmuliuos Lietuvos ir Latvijos tautodailininkų, amatininkų ir kulinarinio paveldo mugė. Didžiojoje festivalio scenoje pasirodys kapelijos, stilizuotos kapelos, modernaus folkloro grupės ir pavieniai kaimo muzikantai  iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Gegužės  31 d. (ketvirtadienis)

Nuo 10.00 val. tautodailininkų, kulinarinio paveldo ir amatininkų mugė pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g.).

17.00-22.00 val. koncertai didžiojoje festivalio scenoje prie Dailės galerijos (Vilniaus g. 245).

Gros VENTA (Kelmės raj.), BOČIAI (Šiauliai), KUN SAKA (Kelmės raj.), SALDUVĖ (Šiauliai), JONIS (Šiauliai), SALDUVA (Šiaulių raj.), VIRVENTA (Mažeikiai),  JOVARAI (Marijampolė), KARČEMA (Šilutė), SAULĖ (Šiauliai).

Birželio 1 d. (penktadienis)

Nuo 10.00 val. tautodailininkų, kulinarinio paveldo ir amatininkų mugė pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g. 245).

15.00-18.00 val. kapelijų, stilizuotų kapelų ir vaikų folkloro ansamblių improvizuoti pasirodymai įvairiose pėsčiųjų bulvaro vietose.

14.00-22.00 val. koncertai didžiojoje festivalio scenoje prie Dailės galerijos (Vilniaus g. 245).

Gros DAUGAILIŲ BERNIOKAI (Utenos raj.), TYTUVĖNŲ VAIKŲ KAPELA (Kelmės raj.), moksleivių ansamblis KOKLE (Latvija), Igauņu ģimenes kapela (Latvija), ČIR VIR VYRAI (Zarasai), MINGĖ (Klaipėda), NALŠIA (Vilnius), Rahvamuusikaansambel Heino Tartes ja Sõbrad (Estija), SUTARAS (Vilnius), The Piccolo Folk Group (Estija), RUMBAS KVARTETS (Latvija), DUCELE (Latvija), armonikininkų klubas „Pärnumaa Lõõtspillihaigete Selts“ (Estija), SADŪNAI (Zarasų raj.), RATILAI (Vilnius).

Birželio 2 d. (šeštadienis)

Nuo 10.00 val. tautodailininkų, kulinarinio paveldo ir amatininkų mugė pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g. 245).

12.00-17.00 val. pavienių kaimo muzikantų varžytuvės ir kapelijų pasirodymai didžiojoje festivalio scenoje. Kapelijų, stilizuotų kapelų ir pavienių muzikantų improvizuoti pasirodymai įvairiose pėsčiųjų bulvaro vietose (Vilniaus g.).

15.00-22.00 val. koncertai didžiojoje festivalio scenoje prie Dailės galerijos (Vilniaus g. 245).

Gros „Tõmba Jüri“ (Estija), PETERBURGO ARMONIKŲ JUNGTINIS ANSAMBLIS, Justino armonikieriai (Kelmė), pavieniai muzikantai, LABI, KA TĀ! (Latvija), merginų armonikininkių ansamblis (Estija), LIZUMA kapela (Latvija), BIJOTAIČIAI (Šilalės raj.), SMALVŲ kapela ir mandolininkai (Zarasų raj.), VYDRAGA (Vilnius), RASKILA (Panevėžys), LUOKĖS kapela (Telšių raj.), CINKELIS (Zarasų raj.), ERŽVILKO BANDONIJA (Jurbarko raj.), TALS’ TRIMIŠ (Latvija), JUOSTVINGĖ (Panevėžio raj.), NORAGAS (Širvintos), SANTAKA (Jurbarkas), GRĮŽOLĖ (Telšių raj.), ZYPLIŲ DVARO KAPELA (Šakių raj.),  DOMEIKAVOS SEKLYČIA (Kauno raj.),  ŪKININKAS (Kauno raj.). 

Kiekvieną vakarą muzikinio klubo „Juonė pastuogė“ vasaros kiemelyje vyks festivalio muzikantų ir svečių susipažinimo vakaronės – improvizuoti koncertai.

Koncertų vedėjai: Virginija Našlėnienė (Magdelė) ir Antanas Laurinkevičius (Untaniokas), Rasa Graužinienė (Dėdienytė) ir Vilma Mulevičiūtė-Sabaliauskienė (Agotėlė).

 

TARPTAUTINĖ VAIKŲ GYNIMO DIENA

Birželio 1 d.

10 val. renginys „O mes vaikai, o mes pasaulis“,
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialas (Energetikų g. 7)
Organizatorė Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka.

11 val. šventė „Vasarėlės išskleisti sparnai“,
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filialo kiemelis (Aido g. 27)
Organizatorė Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka.

12 val. ekskursija vaikams „Šiaulių bulvaro pasaka“.
Ekskursija prasideda nuo skulptūros „Trys nykštukai“, Vilniaus g. (prie Kaštonų al.)
Reikalinga išankstinė dalyvių registracija  tel. (8 – 41) 523 111.
Bilieto kaina 3 Eur.
Organizatorius Šiaulių turizmo informacijos centras

14–17 val. Šventinis renginys „Aš – mažasis šiaulietis“
Skveras prie Šiaulių miesto savivaldybės, Vasario 16-osios g. 62
Šiaulių miesto savivaldybės atstovų sveikinimai
Koncertas „Mes – Saulės miesto vaikai“
Dalyvauja: „Yamaha“ muzikos mokykla, VšĮ meninės raiškos mokykla „Incognito“, šiuolaikinio šokio klubas „Flamingas“, vaikų meninė studija „Pūūūka“, VšĮ kūrybinio ugdymo centras „Mikitukas“, Šiaulių lopšelio-darželio „Žirniukas“ vaikų ansamblis „Mažieji žirniukai“, Šiaulių kultūros centro vokalo studija „Rokoko“, Šiaulių moksleivių namų meno ir kt. kolektyvai: šiuolaikinių šokių kolektyvas „Asorti“, sportinių šokių kolektyvas „Šiaulių volta“, šokių studija „Linksmosios pėdutės“, vaikų ir jaunimo teatro studija „Bildukas“, vaikų ir jaunimo teatro studija „Kompanija šauni“, vaikų choras „Diemedėlis“, dainų ansamblis „Muzika kitaip“, popgrupė „Poco a poco“, vokalinis-instrumentinis ansamblis „Mozaika“, vaikų muzikos studija „En-den-du“
Organizatoriai: Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento Civilinės metrikacijos skyrius, Šiaulių kultūros centras, Šiaulių moksleivių namai

14–17 val. Šiaulių miesto progimnazijų moksleivių pleneras „Taikos spalvos“
Skveras prie Šiaulių miesto savivaldybės, Vasario 16-osios g. 62
Organizatorius – Šiaulių Gegužių progimnazija

15.30 val. Visuotinė akcija „Taikos glėbys“
Skveras prie Šiaulių miesto savivaldybės, Vasario 16-osios g. 62
Organizatorius – Šiaulių Gegužių progimnazija

16 val. Jaunųjų atlikėjų koncertas, skirtas Baltijos šalių šimtmečiui.
Renginio vedėja Raimonda Sližienė. Ch. Frenkelio vila, Vilniaus g. 74
Organizatorė – Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija

17–18.30 val. Šiaulių miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų koncertas „Šimtmečio pasaka“
Skveras prie Šiaulių miesto savivaldybės, Vasario 16-osios g. 62
Organizatorius – Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Švietimo skyrius

18 val.  Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos dailės studijos „Koloritas“ mokinių kūrybos darbų parodos atidarymas
Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija“, Žemaitės g. 83
Organizatorius – Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija“

Nuo 2018 birželio 1 d. iki 29 d. piešinių paroda „Besišypsanti vaikystė“ Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filialo kiemelyje (Aido g. 27)
Organizatorė – Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka

2018 m. birželio 2 d. 14 val. šventė ,,Sparnuota vaikystė‘‘ prie Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namų (Energetikų g. 7)
Organizatorius – Šiaulių kultūros centras

 

PRESS RALIS 2018

Birželio 1 d. 10 val.

Tarptautinio automobilių ralio dalyviai startuos birželio 1 d. 10 val. Šiauliuose, Dvaro gatvėje. Finišas – birželio 2 d. 15 val. Palangoje.

Per dvi dienas ralio dalyviai įveiks apie 350 kilometrų Lietuvos ir Latvijos keliais.  Asfalto trasos drieksis kartodromais, moderniais autodromais ir specialiomis lenktynių trasomis.

Turizmo ir Istorinės grupių dalyviai išvengs greituminių rungčių ir varžysis turistinėse-orientacinėse varžybose.

Sporto grupės dalyviai rungsis, kuris trasose greitesnis. Startuoti galima bet kokiu Kelių eismo taisyklių reikalavimus atitinkančiu automobiliu. Ekipažas privalo turėti šalmus, o vairuotojas turi būti žurnalistas ir privalo tai įrodyti, jeigu to paprašys organizatoriai.

 

EKSKURSIJOS

Birželio 1 d. 12 val. „Šiaulių bulvaro pasaka“

Laiškas nuo Trijų nykštukų. Mieli vaikai, mes norime paprašyti. Gal galite perduoti gaidžiui linkėjimus nuo mūsų ir paprašyti, kad jis šiąnakt užgiedotų garsiau, kad išgirstume ir mes, trys nykštukai, gal tada nepramiegosime valandos, kai reikia atsibusti, o nepramiegoję galėsime apžiūrėti bulvarą ir aplankyti visas jame esančius skulptūras, nes juk taip gera, kai vieni kitus aplankome.

Gidė Virgilija lauks prie skulptūros „Trys nykštukai” Vilniaus gatvės ir Kaštonų alėjos sankirtoje.

Birželio 1 d. 21 val. „1939-ųjų Šiauliai – modernus pagundų miestas“

Įsivaizduokite 1939-ųjų Šiaulius ir miesto gatvėmis klaidžiojančius mamą ir sūnų. Jauna šeima atvyko iš kaimo į tuomet labai modernų miestą, kuriame pilna pagundų. Vaikas pinigus išleidžia saldainiams, nori apsilankyti muziejuose, klaidžioja gatvėmis, o mama vis seka iš paskos ir stengiasi, kad jis nepamirštų ir į mokyklą užsukti. 

Vakare, kai nurims miesto triukšmas, išeikite pasivaikščioti po miestą. Net nepajusite, kaip užplūs sentimentai apie išvaikščiotas gatves…
Ar jau įsivaizduojate, kas jūsų laukia šioje ekskursijoje? Kokiomis gatvėmis paklaidžiosite ir kokių modernumo ženklų mieste ieškosite? O galbūt ir motiną su sūnumi sutiksite…

Gidė lauks ant koncertų salės „Saulė“ laiptų, Tilžės 140, Šiauliai.

Birželio 2 d. 12 val.  „Šiaulių legendos ir tikrovė“

Šeimoms skirta ekskursija paremta istoriniais faktais, mitais bei vaikų sukurtomis legendomis apie svarbiausias lankomas vietas Šiaulių mieste. Sužinosite arba prisiminsite įdomiausius faktus apie miestą. Kodėl Šiauliuose „gyvena“ pelikanai? Kaip gaidys atsidūrė ant miesto laikrodžio? Kokiomis kalbomis jis sveikinasi su praeiviais? Ką veikia katinai ant „Valerijono“ vaistinės stogo? Ir tai tikrai ne viskas, apie ką sužinosite ekskursijos metu.

Gidė lauks prie Turizmo informacijos centro, Vilniaus g. 213, Šiauliai.
Birželio 3 d. 12 val.  „Sąjūdis. Roko lydimi, laisvo žodžio vedami”

Šiemet minime Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 30 metų sukaktį, 2018-ieji paskelbti Sąjūdžio metais. Atgimimo banga, užliejusi ir Šiaulius, bendraminčius vienijo daugiatūkstantines minias sutraukusiuose „Roko maršuose per Lietuvą“, laisvės mintis skleidė naujuose, nuo vienos partinės ideologijos nepriklausančiuose leidiniuose. Šiaulių spaustuvėje „Titnagas“ buvo spausdinami ne tik Lietuvos sąjūdžio, bet ir latvių, rusų, baltarusių opoziciniai leidiniai – amžininkai suskaičiavo, kad jų buvo per 2 milijonus egzempliorių. 

Pluoštelį to meto leidinių bus galima pavartyti Kovo 11-ąją svetingai duris šventei ir ekskursantams atvėrusiame Vandentvarkos muziejuje. Čia lauks unikali pažintis su Šiaulių vandenyse 1988 m. spalio 31 d. įkurtos Sąjūdžio grupės pagrindiniu iniciatoriumi ir nepakartojamu Šiaulių sąjūdžio fotometraštininku Romualdu Struoga.

Prisijunkite prie ekskursijos ir padėkite atkurti ėjimo Nepriklausomybės link istoriją! 

Gidai lauks prie P. Višinskio viešosios bibliotekos, Aušros al. 62, Šiauliai.
Bilieto kaina 3 Eur
Būtina išankstinė registracija el. paštu tic@siauliai.lt arba tel. (8 – 41) 523 110.
Turizmo informacijos centras pasilieka teisę keisti renginių programą.

Bilieto į ekskursijas kaina 3 Eur.

Būtina išankstinė registracija el. paštu tic@siauliai.lt arba tel. (8 – 41) 523 110.
Turizmo informacijos centras pasilieka teisę keisti renginių programą.

 

 

 

 

 

TARPTAUTINĖ IRKLAVIMO “SALDUVĖS” REGATA

Birželio 2 d.

 

EKSKURSIJOS PARODOJE „SVEIKA, NEPRIKLAUSOMOJI!“

Gegužės 26 d., birželio 2, 9, 16, 23 d. 14 val. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks nemokamos ekskursijos parodoje „Sveika, Nepriklausomoji! Tautiškumo ir modernumo ženklai tarpukario Lietuvoje“. Ekskursijos yra Lietuvos muziejų kelio programos „Nepriklausomybės metų ženklai“ dalis.

Paroda supažindina su tarpukario Lietuva ir tuo laikotarpiu susiformavusiais ir išryškėjusiais visuomeninio, kultūrinio, politinio, socialinio ir ekonominio gyvenimo ženklais, kurie kalba apie jaunos valstybės siekius kartu su visu pasauliu eiti pažangos keliu, būti modernia valstybe. Parodoje gausu tautiškumą ir modernumą išreiškiančių simbolių, kuriais siekiama ne tik apžvelgti svarbiausius įvykius, bet ir parodyti, kaip jie buvo priimami to meto visuomenės ir kaip tai buvo išreiškiama viešojoje erdvėje. Išraiškingi tarpukario dailininkų plakatai, fotografijos, garbingus darbus Lietuvai liudijantys apdovanojimai, simboliais ir šūkiais papuoštos vėliavos, aprangos detalės, lietuviškos produkcijos reklamos ir pakuotės, nauji importiniai daiktai ir kiti to meto aktualijas atspindintys eksponatai padeda geriau pažinti tarpukario Lietuvą. Paroda veiks iki birželio 30 d.

 

 

TILŽĖ MYLI ŠEIMĄ

 Birželio 3 d. 13 val. prekybos centre „Tilžė“, Tilžės g. 225, Šiauliai.

 Nemokamas renginys.

 

Kaip gera būti kartu! Ypač tada, kai  SEKMADIENIUS LEIDŽIAME SU ŠEIMA „TILŽĖJE“! GERIEJI PIRATAI pieš ant veidukų ir kvies vaikučius kartu dainuoti, žaisti, rungtis.

 

 

 

KŪRYBIŠKUMO MOKYMAI „KŪRYBIŠKAS GYVENIMAS“

Gegužės 31 d. 17.30 val.  „Spiečiuje“, Vilniaus g. 213, Šiauliai.

Nemokamas renginys.

Šiaulių Auksinio Rato Rotaract Klubas ir bendradarbystės centras “Spiečius” organizuoja kūrybiškumo mokymus, kurių tikslas – įrodyti, kad kiekvienas gali būti kūrybingas bei drąsinti jaunus žmones kūrybiškai mąstyti, svajoti ir veikti.
Mokymų metu dalyviai išmoks kūrybiškai spręsti užduotis ir sutikti iššūkius. Taip pat susipažinsime ir praktiškai išbandysime konkrečius kūrybinio mąstymo įrankius, spręsdami savo ar komandų iššūkius.
Mokymus ves Vadimas Maksimenka – teisininkas, rašantis saviugdos tinklaraštį „Penktadienio istorijos” bei aktyviai besidomintis saviugda.

Būtina registracija https://goo.gl/forms/kYY0teCz1p3ERD9W2

 

Šiaulių turizmo informacijos centro inf.

 

PASIRINKITE