Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Vasarą šiauliečiai pasitinka švęsdami

2017-05-29

Birželio 1-oji2017 m. birželio 1 d., ketvirtadienį, nuo 14.40 val. Šiauliuose – šventiniai Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti skirti renginiai ir „Šiaulių bulvaro vasaros 2017“ atidarymas. Renginiai prasidės iškilminga eisena, mažuosius šiauliečius sveikins Šiaulių miesto savivaldybės atstovai, vėliau laukia koncertai ir daugybė kitokių linksmybių, estafečių bei akcijų bulvare. Šurmuliuojantys, besišypsantys ir kvatojantys vaikai mieste sukurs tikrą šventinę nuotaiką ir pasitiks atėjusią vasarą.

 

Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė. Organizatoriai: Šiaulių kultūros centras, Civilinės metrikacijos skyrius, Šiaulių moksleivių namai. Bendrosios organizatorės – Šiaulių miesto švietimo ir kultūros įstaigos. Rėmėjai: „Compensa Vienna Insurance group“, AB „Gubernija“, UAB „Rūta“, draugė – K. Bartkevičiaus fotostudija.

 

Tarptautinė vaikų gynimo diena švenčiama nuo 1950 metų. Tą dieną stengiamasi priminti visuomenei apie būtinybę saugoti vaikus, gerbti jų teises, auginti be smurto ir baimės, auklėti juos ir mylėti. „Už nuolatinį vaikų ugdymą, tobulėjimą ir mokymąsi atsakingi ne tik tėvai ir mokytojai, bet ir visa visuomenė, t. y. mes, gyvenantys su jais ir šalia jų. Ugdyti vertybes, socialinius įgūdžius, kalbėti apie pareigingumą, puoselėti jų talentus ir gabumus reikia kasdien, o kuriamos šventės, žinoma, ne tik prie to prisideda, bet ir leidžia prisiliesti prie vaikų kūrybiškumo puoselėjimo“, – įsitikinęs Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.  

 

Birželio 1-ąją 15 val. išskirtiniame renginyje vaikams „Aš – mažasis šiaulietisׅ“ jau tryliktą kartą Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasveikins ir mažojo šiauliečio pažymėjimus įteiks patiems mažiausiems miesto gyventojams. Apdovanoti įvairiais prizais ir siurprizais bus ir kiti šventės dalyviai – mažųjų sesės ir broliai. Šiauliečiams idėja pasveikinti jaunuosius miestiečius Lietuvoje gimė pirmiems, tad šventė turi savo tradicijas, gyventojų laukiama yra kasmet.

 

Šventinių atrakcijų netrūks visą dieną. Vaikai galės linksmintis su UAB „Rūta“ saldumynų linijos „Meškiukas Rudnosiukas“ herojumi, vyks estafetės su vežimėliais „Tėveliaukime linksmai“, vasaros pramogų-parko žaidimų pristatymas, miesto moksleivių akcija-pleneras „Taikos pieva Šiaulių bulvare“. Dauguma renginių išsidėstys Gaidžio Laikrodžio, amfiteatro ir P. Višinskio aikštėse.

 

19 val. visi šiauliečiai kviečiami prisijungti prie akcijos, kurioje raginama Apsikabinti ir susivienyti taikios vaikų ateities vardan. Prie „Taikos glėbio“ inicijuojamos akcijos prisijungti pasižadėjo 60 Lietuvos savivaldybių, tad tikimasi, kad ši organizuojama akcija papildys Gineso rekordų sąrašą.

 

Birželio 1-ąją Šiauliuose numatyta gausybė renginių ne tik vaikams. „Štai pirmąją vasaros dieną atidarysime „Šiaulių bulvaro vasaros“ renginių ciklą. Kiekvieną ketvirtadienį vyks įvairūs vaikų ir jaunimo, meno mėgėjų kolektyvų pasirodymai, koncertai ir spektakliai. Vasaros metu kiekvienas šiaulietis ras jam įdomų renginį ir galės jame nemokamai sudalyvauti“, – sakė Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėja Asta Vaitkienė. Šventiniams atidarymo renginiams iškilmingumo suteiks Šiaulių pučiamųjų instrumentų ir Šiaulių kultūros centro choreografijos studijos „Aušrelė“ eitynės, kuriomis ir bus pasveikinti šiauliečiai. Tądien vyks net keletas šventinių koncertų Šiaulių miesto bulvare.

 

Visą dieną mieste šurmuliuojantys žmonės sukurs tikrą šventę.

 

Informaciją teikia Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė, tel. +370 41 500 531, el. p. daina.kincinaitiene@siauliai.lt, ir Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėja Asta Vaitkienė, mob. +370 671 42 901, el. p. asta.vaitkiene@siauliukc.lt.


 

PASIRINKITE