Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Turistinius Šiaulius kurkime visi

2017-10-16

Siauliu TIC su Konkurso dalyviaisŠiauliečiams ir miesto svečiams siūloma netradicinė galimybė iš naujo atrasti mūsų Šiaulių grožį – įamžinti miesto panoramą iš aukštai!

 

 Turistiniai Šiauliai – entuziastų ir profesionalų akimis

 

Kas gali Šiaulius pristatyti geriau, nei šio miesto gyventojai? Šiaulių turizmo informacijos centras (TIC) siūlo nufotografuoti ar nufilmuoti Šiaulius iš savo įsivaizduojamo gražiausio taško ir laimėti foto konkurso prizus.

 

Konkurso tema – Šiaulių lankytinos vietos ir kraštovaizdis. Siūloma jas užfiksuoti netikėtu rakursu. Šiaulių TIC neragina ropštis į aukščiausią medį ar lipti ant daugiabučio stogo – tiesiog siūlo pamėginti Šiaulius išvysti pirmąsyk čia viešinčio žmogaus akimis.

 

Šiauliečių fotografų darbais jau yra iliustruotas informacinis leidinys „Saulės žemės turtai“.

Šiauliečių fotografų darbais jau yra iliustruotas informacinis leidinys „Saulės žemės turtai“. (Nuotraukoje – Šiaulių TIC informacijos specialistas Arvydas Valentėlis).

Šio konkurso tikslas – ne tik apdovanoti gražiausių miesto vaizdų autorius, bet ir atrinkti nuotraukas, kurios bus naudojamos reprezentaciniuose Šiaulių leidiniuose bei  užsienio internetiniuose tinklapiuose, pristatant Šiaulius. Šiaulių TIC atstovų nuomone, kiekviena nuotrauka yra unikali ir gali tapti nugalėtoja!

 

Skrydžio  metu iš naujo pamilo Šiaulius

 

Konkurse laukiami ne tik profesionalų, bet ir mėgėjų darbai. Nuotraukos ir filmuota medžiaga talpinamos Šiaulių TIC Facebook paskyroje. Čia galima balsuoti už labiausiai patikusius darbus. Aštuoni profesionalūs fotografai ir fotografijos entuziastai jau yra atsiuntę arti pusšimčio nuotraukų. Jose Šiauliai – kitokiomis spalvomis, kitu kampu. Dalyviai šiuos vaizdus fiksuoja skirtingais būdais. Šiaulietė Gabrielė Gendvilaitė – fotografijos entuziastė, konkursui atsiuntusi nuotraukas, darytas skrydžio oro balione metu. Kaip ji pati sako, skrydis jai leido pamatyti visai kitokius – gražesnius Šiaulius. Ją ypač nustebino Šiaulių pietinės miesto dalies vaizdas iš aukštai. Šio vieno skrydžio metu jai sunkiai sekėsi iš rankų paleisti fotoaparatą. Mergina padarė apie 300 nuotraukų. Egidijus Gedminas – profesionalus fotografas, įprastai fotografuojantis vestuves, krikštynas ir kitus renginius. Nepaisant to, kad  fotografija yra jo darbas, fotoaparatas dažnas jo pasivaikščiojimų po Šiaulius „draugas“. Vyras sugebėjo užfiksuoti „Šaulio“ skulptūrą, specialiai neieškodamas aukštos vietos, tiesiog stovėdamas ant žemės.

 

Gabrielė Gendvilaitė – fotografijos entuziastė, konkursui atsiuntusi nuotraukas, darytas skrydžio oro balione metu.

Šiaulietė Gabrielė Gendvilaitė – fotografijos entuziastė, konkursui atsiuntusi nuotraukas, darytas skrydžio oro balione metu.

Labiausiai įvertintų nuotraukų autoriai bus apdovanoti Šiaulių TIC bei įstaigos partnerio „Polifonija“ įsteigtais prizais. Konkursui sulaukus didžiulio susidomėjimo, jį nuspręsta pratęsti iki Kalėdų. 

 

Šiauliečių fotografų darbais jau yra iliustruotas informacinis leidinys „Saulės žemės turtai“. Šio leidinio viršelį puošia Rinat Tarzumanov nuotrauka, kurioje iš aukštai užfiksuota Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra. Ta pati nuotrauka buvo atsidūrusi ir kartu su Latvijos žurnalu „Majas viesis”  leistame kelionių kalendoriuje, kaip balandžio mėnesio iliustracija.

 

 

 

 

 

PASIRINKITE