Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Turistai atranda Šiaulius

2016-07-25

IMG_2621Turistai vis dažniau renkasi Šiaulius. Per pirmąjį šių metų pusmetį Šiaulių turizmo informacijos centre (TIC) ir mobiliuosiuose centro biuruose apsilankė 14049 turistai. Turistų skaičius lyginant su praėjusiais metais, išaugo 58 proc. (2015 m. pirmą pusmetį apsilankė 5921 turistas).

 

Turizmo statistika

Šiaulių TIC duomenimis, daugiausiai turistų sulaukėme iš Latvijos, Ispanijos, Prancūzijos, Japonijos, Rusijos; iš daugelio Lietuvos vietovių – Birštono, Skuodo, Panevėžio, Kauno, Vilniaus.

 

„Pastebime, kad turistų srautus lėmė ne tik suintensyvėjusi TIC veikla, bet ypač didieji Šiaulių mieste vykstantys renginiai: šventė „Marguok“, vykusi 3 dienas kovo mėnesį, akcija „Ragauju Lietuvą“, „Ant rubežiaus“, Lietuvos olimpinė diena, tarptautinės varžybos, konkursai (pvz. tarptautinė šunų paroda), Europos dienos šventė ir kt.“, – akcentuoja Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė.

 

Siekiame, kad ir kiti didesni miesto renginiai turistams taps pretekstu atvykti į Šiaulius: Šiaulių TIC svetainės lankytojai jau ieško „Šiaulių dienų“ šventės programos.

 

Turistus vis labiau traukia Šiaulių turizmo informacijos centro rengiamos ekskursijos po Šiaulių miestą ir regioną. Per pirmą metų pusmetį vestų užsakytų ekskursijų skaičius – 36, tai daugiau nei dvigubai lenkia pernai metais per tą patį laikotarpį vestų ekskursijų skaičių (15).

 

Turistų mėgstamos, lankomos vietos

 

Labiausiai lankomi Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniai (ypač Dviračių, Fotografijos muziejai, Žaliūkių malūnininko sodyba), jų rengiamos patrauklios edukacijos. Gausiai lankomas „Rūtos“ šokolado muziejus, atsinaujinęs Geležinkelių muziejus, ŠU Botanikos sodas.

 

Besidomintieji kulinariniu turizmu neaplenkia „Juonės Pastogės“ su žemaitiško kulinarinio paveldo asortimentu ir edukacija, vaistinės „Valerijonas“ sveikuoliškos virtuvės. Smagių pasisėdėjimų mėgėjai renkasi „Vyno terasą“, „Rok‘n Roll“ barą ir kt. Ieškantiems ne tik gero maisto, bet ir išskirtinio interjero, siūlome apsilankyti 2016 m. geriausiu viešojo maitinimo interjeru nominuotą restoraną „Don Vino“, esantį pietiniame mikrorajone.

 

Chaimo Frenkelio vilos restoranas siūlo įminti žydų tradicinio maisto paslaptis: per edukacinį užsiėmimą dalyviai supažindinami su žydų tradicinio maisto ypatumais ir ruošimo specifika

Iš regiono vietų, gausiausiai lankoma vieta išlieka Kryžių kalnas (esantis Lietuvos populiariausių vietų penketuke). Bet ir čia stebime naujas tendencijas – atvykusieji vien tik dėl Kryžių kalno vis dažniau lieka nakvynei Šiauliuose.

 

Kitos turistų lankomos vietos:

 

TALKŠOS EŽERO REKREACINĖ ZONA – patraukli rekreacinė zona pačiame miesto centre.

 

Talkšos ekologinis takas – rytine ežero pakrante ligi pat Salduvės piliakalnio vedantis takas, atskleidžiantis gamtos įvairovę, o įrengtos 23 stotelės pateiks svarbiausią informaciją apie augmeniją, augaliją, kraštovaizdžių įvairovę ir šios vietovės istoriją. (http://tic.siauliai.lt)

 

Vandenlenčių parkas – tai vandens sporto ir pramogų parkas pačioje Šiaulių širdyje – miesto centre esančio Talkšos ežero pakrantėje, prie „Geležinės lapės“. Projektas unikalus tuo, kad jis yra vienintelis Šiaulių ir Šiaurės Lietuvos regione.

 

 Jaunųjų gamtininkų centras – įsikūręs miesto pakraštyje, už Talkšos ežero, pradžiugins gyvosios gamtos, žirgų sporto mėgėjus. Čia įsikūręs ir Katinų muziejus. Ekskursijos ir įvairiapusė veikla gamtoje – garantuota! (www.gamtininkucentras.lt)

 

 Nuotykių parkas („Splius“) – pramogų vaikams ir suaugusiesiems sala centriniame miesto parke. Jaukiausias ir gražiausias Botanikos sodas, kuriame puikuojasi išskirtiniai vietinės floros augalai.

 

 Seniausia Lietuvoje veikianti pramonės įmonė „Gubernija“, kviečianti nusikelti į XVII amžių menančią daryklos istoriją bei sužinoti, kaip gimsta alus ir gira.

 

 Žaliūkių malūnininko sodyba traukiama siūloma duonos kepimo edukacine programa.

 

Chaimo Frenkelio vila kviečia peržengti įdomų, viliojantį ir netgi kiek paslaptingą žydų virtuvės slenkstį. Košerinė žydų virtuvė – viena įdomiausių ir, ko gero, labiausiai mitais ir legendomis apipintų temų. Judėjų maisto taisyklės – kašrutas – egzistuoja jau trys tūkstančiai metų. Taisyklių sąrašas – o jų apie 600 – yra įtrauktas į šventąją žydų knygą – Torą.

 

Šiauliai – turistų akimis

 

Iš užsienio į Šiaulius giminių aplankyti grįžusieji džiaugiasi sparčiai gražėjančiomis viešosiomis erdvėmis: sutvarkyta Talkšos ežero pakrante, Talkšos ekologiniu taku, veikiančiais fontanais, lauko kavinėmis.

 

Naujovių visa pasiūla: tic.siauliai.lt; www.siauliai-events.lt

 

Pastebime, kad turistus traukia ne tik gerai žinomos lankytinos vietos, pramogos, edukacijos, bet ir naujos pramogos, aktyvaus laisvalaikio pasiūla.

 

Grožio puoselėtojams nevalia aplenkti „Valerijono“ vaistinės, kuri patiems siūlo pasigaminti ekologiško kremo.

 

Šiemet nauja gidų karta pradėjo vesti naujas Šiaulių istorijos, tapatybės temas apimančias ekskursijas; „Laiko spalvos Šiaulių Aušroje“, „Kino magija tarpukario Šiauliuose“,  „Šiaulių legendos“, „Literatūriniai Šiauliai“ – šias ir kitas ekskursijas galime pasiūlyti miesto svečiams – mažam ir dideliam, pirmąkart atvykusiam ir jau ne kartą buvusiam Šiauliuose.

PASIRINKITE