Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Tautiečiai keliaudami po Lietuvą yra spontaniški

2017-03-18

siauliaiLietuvos gyventojai mėgsta keliauti po Lietuvą. Daugiau nei trečdalis (35 proc.) visų apklausoje dalyvaujančių respondentų teigia, kad su nakvyne Lietuvoje keliauja bent kartą per metus, daugiau nei penktadalis – su nakvyne Lietuvoje keliauja 2-3 kartus per metus.

 

Lietuvos gyventojai keliaudami po Lietuvą yra spontaniški ir autonomiški – didžioji dauguma savo keliones organizuoja patys ir dažniausiai keliauja savo nuosavu automobiliu. Gyventojai yra gana jautrūs kainoms, turbūt todėl mažai naudojasi kelionių organizatorių ir viešbučių paslaugomis. Didžioji dalis (80,4 proc.) respondentų teigia, kad kelionę organizavo patys ir tik 4 proc. respondentų nurodė, kad pirko paslaugų paketą turizmo ar kelionių agentūroje.

 

Respondentai, kurie pirko paslaugų paketą nurodė, kad jį sudarė apgyvendinimas ir/arba maitinimo paslaugos. Transporto ir ekskursijų paslaugos pirktą paslaugų paketą sudarė labai retai – tik 15 proc. respondentų teigė, kad į jį įėjo transporto, o 10 proc. – ekskursijų paslaugos.

 

Bandymas rasti kompromisą tarp kainos ir komforto greičiausia lėmė tai, kad didžioji dalis respondentų nurodė, kad buvo apsistoję privačiame sektoriuje (nuomavosi apartamentus, butą), o kas penktas nurodė, kad nakvojo turistinėję bazėje (kempinge, namelyje arba palapinėje). Tuo tarpu viešbutyje ar svečių namuose buvo apsistoję mažiau nei penktadalis respondentų. Kelionių su nakvyne Lietuvoje metu gyventojai daugiausia pinigų išleidžia maistui.

 

Apie trečdalį (30,5 proc.) visų dalyvavusių apklausoje respondentų buvo miestelių, miesto tipo gyvenviečių, kitų Lietuvos miestų gyventojai.  Po 5 proc. dalyvavusių apklausoje respondentų buvo Šiaulių ir Klaipėdos miesto gyventojai.

 

Informaciją pagal Statistikos departamento duomenis ir tyrimą “Lietuvos vietinio turizmo vertinimas” parengė Šiaulių turizmo informacijos centras

PASIRINKITE