Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur“ turizmo galimybes pristatė ir Šiauliai

2017-01-25

IMG_4969Šiauliai kvepia saldumynais. Šie ir kiti kvapai bei skoniai sausio 20 – 22 dienomis 5-ojoje tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“, „Litexpo“ parodų rūmuose Vilniuje kvietė pažinti Šiaulius.

 

 Rinko Lietuvos skonį

 

Kaip informuoja Valstybinis turizmo departamentas, „Adventur“ parodoje prisistatė 300 dalyvių ir tai yra 30 procentų daugiau nei 2016-aisiais. Gastronominė kelionė po Lietuvos miestus ir miestelius bei užsienio šalis į kelionių parodą šiais priviliojo 29631 lankytoją. Šiais metais jų buvo net 19,54 proc. daugiau nei pernai: 32 proc. domėjosi poilsiu ir atostogomis Lietuvoje, dar 9 proc. pastebėjo, kad įdomiausi parodoje jiems pasirodė lietuviško turizmo atradimai, 27 proc. jų apsilankė parodoje norėdami įsigyti kelionę pigiau, 36 proc. – domėjosi poilsiu ir atostogomis užsienyje.

 

Šiemet Saulės miestas pristatė naujai parengtas ekskursijas, atsinaujinusias unikalių muziejų ekspozicijas bei edukacines programas. Apsilankiusieji Šiaulių stende galėjo pamatyti, kaip gimsta „Rūtos“ šokoladiniai saldainiai, atsigaivinti „Gubernijos“ gira ir gaiviaisiais gėrimais, paragauti „Juonė pastuogė“ duonos, degustuoti „Valerijono“ vaistinės edukacijoje pristatomų aliejų, pabandyti IMG_4794įvertinti jų gaminamos kosmetinės produkcijos.

 

Daug dėmesio susilaukta iš vietinio turizmo organizatorių, kurie žavėjosi turistiniu Šiaulių miesto patrauklumu, išteklių gausa, naujomis siūlomomis turistinėmis ir laisvalaikio galimybėmis. Ypatingos naudos ir impulsų naujoms idėjoms, iššūkiams davė nuolatinis bendravimas, dalijimasis patirtimi ir informacija apie parengtus turistinius produktus ir projektus su kolegomis iš kitų Lietuvos savivaldybių. Šiauliai šiais metais stende dirbo kartu su Kelmės rajono savivaldybe.

 

Valstybinis turizmo departamentas parodoje šiais metais keliautojus ne tik vaišino patiekalais, kuriuos gamino žymūs kulinarijos entuziastai, bet ir rinko Lietuvos skonį ragindami dalyvauti apklausoje. Daugiausia, apie 50 proc., balsavusiųjų įsitikinę, kad Lietuvos skonis yra kaip medaus, 15 proc. mano, kad kaip juodos duonos, dar 15 proc. – kaip cepelinų. Nemažai balsų surinko ir varškės sūrio bei šaltibarščių skonis. 

 

Keliautojų lūkesčiai ir poreikiai – iš pirmų lūpų

 

IMG_4733Paroda „Adventur“ – didžiausias turizmo renginys Lietuvoje. „Ši paroda yra ne tik unikali galimybė pristatyti Šiaulius plačiai turizmo rinkai, bet ir užmegzti naujus santykius, pasisemti patirties, idėjų. Deja, bet anksčiau Šiauliai atskiru stendu nedalyvaudavo, nors yra itin patrauklus miestas. Džiugu, kad pagaliau antrus metus iš eilės turėjome galimybę pristatyti turtingus ir įdomius, saldžius ir verslius, muziejų ir renginių, ir tikrai įvairius Šiaulius.  Dalyvavimo tikslas aiškus – pritraukti kuo daugiau turistų. O nedalyvauti ir atsipalaiduoti galėsime tada, kai turistų ir miesto svečių bus didžiulis perteklius“, – pastebi Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė.

 

Šiuo metu ruošiamasi vasario pradžioje Rygoje vyksiančiai didžiausiai Pabaltijo šalyse tarptautinei turizmo parodai „Balttour 2017“. Parodoje bus per kelis šimtus dalyvių iš Europos, Afrikos, Azijos žemynų. Lastvijoje organizuojamojoje parodoje ypač vertinga dalyvauti, nes Šiauliuose daugiausiai sulaukiama svečių iš Latvijos, taip pat gausu dalyvių iš Šiaurės Europos šalių.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PASIRINKITE