Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

“Šimtmečio Šiaulių” programa pristatyta miestiečiams

2018-01-10

bdr

Sausio 10 d. Šiaulių turizmo informacijos centras surengė spaudos konferenciją, kurios metu pristatė Lietuvos valstybingumo šimtmečiui skirtą programą (paskaitas ir ekskursijas) ir pagrindinę metų naujieną – kiekvieną šeštadienį 12 val. miestiečiams organizuojamas ekskursijas.

 

Net šešių „Šimtmečio Šiaulių” paskaitų ciklą sausio 11 d. 17.30 val. pradės istorikė, archeologė, doc. dr. Birutė Salatkienė. Ateiti jos pasiklausyti tikrai verta, nes išgirsite ne tik apie miesto šviesuolius. Anot istorikės, žmonėms daug įdomiau sužinoti ir tamsiąją istorijos pusę, tad ji papasakos ir apie miesto keistuolius – tamsuolius.

 

Sausio 18 d. istorikas, prof. dr. Arūnas Gumuliauskas skaitys paskaitą apie Šiaulių miestą Lietuvos valstybingumo kūrimo išvakarėse. Sausio 25 d. istorikė Roma Baristaitė pasakos apie neveikiančias miesto kapines ir kitas palaidojimo vietas. Vasario 1 d. menininkas doc. Arūnas Uogintas pristatys Nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu Šiauliuose kūrusius menininkus. Vasario 8 d. muzikologas, dėstytojas Romanas Andriuškevičius papasakos apie muzikinį miesto gyvenimą. Vasario 15 d. istorikas dr. Jonas Sireika skaitys paskaitą apie moderniosios savivaldos susiformavimą ir raidą pirmosios Lietuvos Respublikos laikais Šiauliuose.

 

Nemokamos paskaitos iki pat Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos kiekvieną ketvirtadienį 17.30 val. bus skaitomos Šiaulių universiteto bibliotekoje, IV aukšte, 413 a., Vytauto g. 84. Partneriai: Šiaulių universiteto biblioteka ir Humanitarinių mokslų katedra.

 

Pasibaigus paskaitų ciklui, jau vasario 16-ąją 12 val. miestiečiai ir miesto svečiai kviečiami į nemokamą ekskursiją „Prieš 100 metų Šiauliuose…“ Ekskursiją ves ir miesto kelią į valstybingumą pasakos gidas Giedrius Gaidamavičius. Vasario 17 d. gidė Vida Butavičienė  pakvies į ekskursiją-degustaciją „Retro skoniai ir pasakojimai“ ir „laiko mašina“ nukels į tarpukario Šiaulius: apžvelgs miestiečių gyvenimą, kaip ir kur jie leido laiką, kuo domėjosi ir kur pramogavo. Vasario 24 d. gidė Elona Limantienė pakvies į išgyvenusio vokiečių belaisvio prisiminimais paremtą ekskursiją „Vokiečių belaisvio tiltai – tarp pokario ir nūdienos Šiaulių“. Kovo 3 d. gidas Saulius Stasiūnas pakvies miestiečius ateiti į pasimatymą. O kur tradiciškai susitinka šiauliečiai? Pasimatymų skyrimo vieta – prie „Gaidžio“, kur ir prasidės ši intriguojanti ekskursija „Tu ateik į pasimatymą!” Kovo 10 d. gidas Aivaras Rusevičius pakvies į ekskursiją autobusu „Pietinia kronikas gyvai“ pagal Rimanto Kmitos „Pietinia kronikas“. Ši ekskursija kelioms valandoms sugrąžins į posovietinio gyvenimo virsmą pradėjusius Šiaulius. Kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, gidas Alfonsas Zaleskis  „laiko mašina“ nukels į senąjį miesto bulvarą.

 

Šiais metais Šiaulių turizmo informacijos centras miestiečiams ir miesto svečiams kiekvieną šeštadienį pasiūlys ekskursiją po miestą. Pristatome pirmąsias šių metų ekskursijas.

 

Jau sausio 13 d. 12 val. kviečiame visus į pažintinį žygį-ekskursiją „Šiapus ir anapus“. Gidė, šiaurietiško ėjimo asistentė Audronė Grosienė kviečia šiaurietiško ėjimo mėgėjus ir visus mėgstančius pabūti gamtoje pasivaikščioti po Talkšos ir Salduvės parkus. Sužinosite įdomių faktų, išgirsite netikėtų istorijų. Kokias istorijas slepia ežero pakrantės? Kur veda žmonių, arklių ir varlinėtojų takai? Kur teka Lepšių šaltiniai? Kur yra „tylos zona“ ir Salduvės „Puntukas“? Kokias istorijas „saugo“ gražiausia parko alėja? Žygis tinka ir žingeidiems vaikams, ir šeimoms, ir senjorams. Ekskursijos kaina 3 Eur.

 

Pasigrožėję gamta, po savaitės, sausio 20 d. 12 val., galėsite dalyvauti ekskursijoje „Saldūs Šiauliai“. Gidė Vida Butavičienė pakvies jus pasivaikščioti miesto gatvėmis ir susipažinti su visapusišku saldumu! Kas yra saldu? Ar saldus tik cukrus? Galbūt saldus gali būti ir kinas ar meilė? O gal ir pats gyvenimas? Ekskursijos pabaigoje seniausioje Šiaulių vaistinėje „Valerijonas“ galėsite paragauti sveikuoliškų saldumynų. Ekskursijos kaina 3 Eur. Degustacijos kaina 4 Eur.

 

Pasimėgavus saldumynais, norisi leistis į tikrą nuotykį. ”Juodasis turizmas” – tai nauja, neįprasta, bet greitai populiarėjanti turizmo rūšis, kai yra lankomos šiurpios ar net su mirtimi susijusios vietos. Tai gali būti ir gamtos katastrofų, ir žmogaus sukurtos nelaimių vietos. Viena tokio turizmo rūšių – kapinių turizmas. Šiaulių turizmo informacijos centras sausio 27 d. 18 val. siūlo dalyvauti visiškai naujoje ekstremalioje ekskursijoje „Senosios Šiaulių kapinės. Čia visi lygūs“. Gidas Alfonsas Zaleskis kviečia ekstremalių pojūčių išsiilgusius miestiečius pasivaikščioti po senąsias miesto kapines sutemus. Jos paprastos, be tikrai ne prastos. „Kaip ir visose kapinėse, čia daugelio žinomi žmonės susilygina su nedaugelio žinomais. Čia visi lygūs., ar tai būtų iškilus kunigas, valkata, nusipelnęs miestietis ar paprastas girtuoklis, tie, kurie kovojo už mūsų laisvę, arba tie, kurie ją malšino“, – pasakoja A. Zaleskis ir siūlo pasiimti žibintuvėlį ir keletą žvakučių. Ekskursijos kaina 3 Eur.

 

Susipažinus su nūdienos Šiauliais, galima nusikelti į prieškarį ir išgirsti įdomių istorijų. Vasario 3 d. 12 val. kviečiame dalyvauti ekskursijoje „Viena diena tarpukario Šiauliuose. 1939 m.“ Gidė Elvyra Rickevičiūtė kviečia susipažinti su ponia Elena ir kartu su ja persikelti į tarpukario Šiaulius. Elena nuoširdžiai pasidalins savo vargais ir džiaugsmais, kuriuos patyrė, kai reikėjo į didelį svetimą miestą išleisti savo vienturtį sūnų mokytis Šiaulių valstybinėje gimnazijoje, taip pat atskleis, ką jam patarė: į kokį daktarą kreiptis, kur rasti ligoninę ar vaistinę, kokių pagundų šalintis ar kuriuos Dievo namus lankyti. Ekskursijos kaina 3 Eur.

 

Prieš pat Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną, vasario 10 d. 18 val., siūlome pašėlioti – dalyvauti ekskursijoje „Šiauliai: pakiemiais, patvoriais, pagrioviais“. Gidas Saulius Stasiūnas kviečia pasivaikščioti po naktinius Šiaulius patvoriais ir papieviais, pakiemiais ir palaukėmis, laiptais ir tilteliais, pagrioviais ir net palaipioti per tvoras Pažinkite miestą kitokį – paslaptingą ir netikėtą. Nepamirškite pasiimti žibintų. Ekskursijos kaina 3 Eur.

 

Būtina išankstinė registracija el. paštu tic@siauliai.lt arba  tel. (8 – 41) 523 110.

 

Šiaulių turizmo informacijos centro informacija

 

 

PASIRINKITE