Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Šiaulius atrado 40 gidų iš Latvijos

2018-04-24

cof

Balandžio 24 d. iš naujo atrasti Šiaulius atvyko per 40 kaimyninės šalies Latvijos gidų ir kelionių organizatorių. Juos į įvairias naujas edukacijas, degustacijas ir ekskursijas pakvietė Šiaulių turizmo informacijos centras. Informacinis turas nusidriekė per Šokolado ir Fotografijos muziejus, Centų kambarį, „Gubernijos“ rūsius ir kitur.

 

Anksti ryte kaimyninės šalies gidus ir kelionių organizatorius gardžios rytinės kavos pakvietė istoriniame saldainių fabriko pastate įkurtas „Rūtos“ Šokolado muziejus. Latviams pristatyta muziejaus ekspozicija, šokolado dirbtuvėlių erdvės ir nauja degustacija „Paragaukime šokolado istorijos“. Šiauliečius ir miesto svečius traukiantis muziejus puikiai įvertintas ir latvių, kurie teigė, kad šis daug įdomesnis už jų turimą „Laimos“ muziejų. Šokolado muziejaus kavinukėje svečius iš Latvijos pasveikino Šiaulių miesto savivaldybės atstovai, kurie pristatė jiems miesto aktualijas.

 

Pasmaližiavusi latvių grupė apsilankė mieste veikiančioje seniausioje Baltijos šalyse alaus darykloje „Gubernija“, kur susipažino su įmonės istorija ir gaminama produkcija, apsilankė istoriniuose rūsiuose ir buvo pakviesta paskanauti gardžios giros. Svečius sužavėjo apsilankymas istoriniuose rūsiuose, kuriuose net ne visi miestiečiai yra lankęsi.

 

Regis, akys buvo sočios reginių, bet reikėjo pamaitinti ir kūną. Lietuviškoji virtuvė jau pamėgta Latvijoje, todėl  „Juonė pastogėje“ patiekti cepelinai sulaukė puikaus įvertinimo. Kaip sakė svečiai, vietinė virtuvė daug skanesnė ten, iš kur ji ateina, juolab, Latvijoje cepelinų nepaskanausi.

 

Sočiai pavalgiusi, Latvijos delegacija keliavo į Šiaulių universiteto bibliotekos Centų kambarį. Šis paminklas lietuviškai valiutai oficialiai buvo atidarytas 2015 m. vasario 16 d., Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Centais išklijuotos sienos ir lubos bei simbolinis sostas, virš kurio pakabinta didžiulė vieno lito moneta ir Lietuvos žemėlapis, abejingų nepaliko. Visi bandė „pasimatuoti“ sostą ir įsiamžinti šią akimirką.

 

Šiauliai džiaugiasi atnaujintu Fotografijos muziejumi, todėl į surengto informacinio turo maršrutą objektas įtrauktas neatsitiktinai. Latviai gidai ir kelionių organizatoriai apsilankė fotolaboratorijoje, apžiūrėjo erdvias ekspozicijų sales. Šiaulių „Aušros“ muziejaus specialistai latviams pristatė naujas edukacijas. Miesto turizmo informacijos centro atstovai išsamiai papasakojo apie miesto išteklius.  Nors naujai sutvarkytos erdvės tikrai traukia akį, nieko nėra įspūdingesnio už judančius vaizdus. Svečiai iš Latvijos buvo palydėti į unikalią terasą ant stogo, kur grožėjosi nepakartojamu vaizdu į Šiaulių senamiesčio gatves.

 

Seniausioje mieste 140 metų skaičiuojančioje „Valerijono“ vaistinėje-arbatinėje kaimyninės šalies atstovams pristatytas sveiko, ekologiško maisto, vegetariškų užkandžių meniu ir gausybė edukacijų. Moterys norėjo įsigyti ten gaminamų kremų, kitų ekologiškų produktų. Tai ne tik puiki dovana kitiems, bet ir sau.

 

Unikalių kokybiškų, natūralių ir sveikų produktų iš įvairių Lietuvos ūkių latviams pasiūlė ir „Skanaus maisto fabrikas“ – ūkininkų turgelis, pajusti skonių įvairovę pakvietęs svečius į degustaciją. “Tai rekordas! Tie svečių pas mus dar nėra buvę”, – džiaugėsi vaišingos krautuvėlės darbuotojos, svečiam į kelionę įdėjusios lauktuvių.

 

Balandžio 25 d. Šiaulių turizmo informacijos centras į informacinį turą pakvietė Lietuvos gidus ir kelionių agentūrų atstovus.

 

Šiaulių turizmo informacijos centro inf.

 31288730_879370138931575_7201823925259468800_n

31271308_879370538931535_2573229801703735296_ncofcofcofcofcofcofcof

PASIRINKITE