Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Šiauliuose pirmą kartą svečiuosis Tarptautinis Šv. Jokūbo festivalis

2018-10-11

Jokubo-festivalis-18-#Siauliai-A3-#2

Jau šį penktadienį, spalio 12 d., Šiaulių miesto gyventojai ir svečiai kviečiami į neeilinį įvykį – Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje pirmą kartą svečiuosis Tarptautinis Šv. Jokūbo festivalis. Koncerte skambės Lietuvos pilietybę turinčio rusų kompozitoriaus Rodiono Ščedrino kūrinys „Atminty likęs angelas“, kurį, diriguojami Artūro Dambrausko, atliks choras „Vilnius“, Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, Berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ solistai, fleitininkė Viktorija Zabrodaitė, solistai Erika Kviatkovskaja (sopranas), Justė Jankauskaitė (mecosopranas) ir Laimonas Bendaravičius (tenoras). Koncerto metu Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrai bus įteikti Šv. Jokūbo kelio ženklai.1_choras Vilnius_photo-dmatvejev©

R. Ščedrino „Atminty likęs angelas“ sukurtas 1988 metais, Rusijos krikšto tūkstantmečio proga. „Kūrinys parašytas kanoniniu stačiatikių liturgijos tekstu. Neliturginiu elementu tapo tik senovinės nendrinės fleitos – svirėlės – skambėjimas. Mano tikslas buvo sukurti senovinį koloritą ir tuo pačiu meniškai išspręsti tikslaus tono palaikymo chorui užduotį, kas yra būtina atliekant tokios didelės apimties acappella kompoziciją. Pavadinimas „Atminty likęs angelas“ pasiskolintas iš 19 a. rusų rašytojo Nikolajaus Leskovo apysakos, kurioje atskleidžiama amžino didžiojo meno galia ir nemirtingumas bei visų, trokštančių valdžios, laikinumas, godumas ir menkystė. Labai džiaugiuosi, kad choras „Vilnius“ susidomėjo šiuo mano liturginiu kūriniu ir linkiu didelės sėkmės visiems jo atlikėjams“ – kalbėjo kompozitorius Rodionas Ščedrinas.

Koncertinės įstaigos valstybinio choro „Vilnius“ ir Vilniaus brolių dominikonų ordino nuo 2011 m. rengiamas Tarptautinis Šv. Jokūbo festivalis jau antrus metus dedikuojamas Šv. Jokūbo keliui (Camino de Santiago). Bendradarbiaujant su Šv. Jokūbo kelio savivaldybių ir Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijomis plečiama festivalio geografija – festivalio koncertai aplanko vis daugiau Lietuvos miestų. Kartu puoselėdami bendrystės per muziką ir piligrimystę idėją festivalio rengėjai tikisi ateityje koncertais apjungti ne tik per Lietuvą vingiuojančio Šv. Jokūbo kelio miestus, bet festivalį plėsti ir už Lietuvos ribų.

Šiauliai yra viena piligriminio Šv. Jokūbo kelio stotelių. Keliautojai, piligrimai vietos turizmo informacijos centre gali gauti piligriminius pasus. Jie taip pat bus dalijami prieš vakaro koncertą.

VIII Tarptautinio Šv. Jokūbo festivalio koncerto Šiauliuose partneriai – Koncertinė įstaiga Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ ir Šiaulių miesto savivaldybė.

 

 

 

Spalio 12 d., penktadienis,18 val. 30 min.

Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra

R. Ščedrinas „Atminty likęs angelas“

Choras VILNIUS (vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas)

Šiaulių valstybinis kamerinis choras POLIFONIJA

Solistai:

Erika Kviatkovskaja (sopranas)

Justė Jankauskaitė (mecosopranas)

Laimonas Bendaravičius (tenoras)

Viktorija Zabrodaitė (fleita)

Dirigentas ARTŪRAS DAMBRAUSKAS2_choras Vilnius_photo-dmatvejev©_-_copy

PASIRINKITE