Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Šiauliuose atidaryta unikali paroda

2016-07-01

Vakar Chaimo Frenkelio viloje atidaryta paroda „Saulės ženklas. Moderni tradicija”. Paroda atskleidžia tradicijų ir naujovių sankirtą, lyginant tradicinį saulės ženklo vaizdavimą senajame liaudies mene ir šio ženklo interpretacijas, modernėjimą šiuolaikinių tautodailininkų darbuose.

“Netgi kritiškai mąstantys mokslininkai sako, kad mūsų tapatybė, kad ir kaip ją bekvestionuotum, ji yra pati ryškiausia su Šiauliais, kaip Saulės miestu”, – pastebi etnologė, Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė.

Parodoje eksponuojami „Aušros” muziejaus rinkiniuose saugomi liaudies meno eksponatai, kurių didžioji dalis surinkta prieškariu, kai buvo organizuojamos etnografinės ekspedicijos po Šiaulių krašto kaimus ir miestelius. Tai archeologiniai radiniai – papuošalai (II–XIV a. po Kr.), senosios kryždirbystės pavyzdžiai – geležinės kryžių viršūnės (Lietuvos kryždirbystė 2001 m. įrašyta į UNESCO Žmonijos nematerialaus ir žodinio paveldo šedevrų sąrašą), prieverpstės, kultuvės, rankšluostinės, keramika, margučiai – ir šiuolaikinių Šiaulių krašto tautodailininkų sukurti panašūs kūriniai, kurių dekore ryškiausias ornamentas – saulės ženklas.

Paroda veiks iki rugpjūčio 28 dienos.

20160630_165050 20160630_165139

PASIRINKITE