Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Šiauliai sveikina Estiją su valstybingumo 100-mečiu!

2018-02-23

cof

Džiaugiamės, kad Šiauliuose 2017 m. iškilmingai atidarytas pirmasis užsienio valstybės – Estijos Respublikos – garbės konsulatas, inauguruotas Estijos garbės konsulas Lietuvoje. Juo tapo šiaulietis verslininkas Gintaras Sluckus.
Vasario 16 d. Šiauliuose atidaryta bendra trijų draugaujančių miestų – Pernu (Estija), Jelgavos (Latvija) ir Šiaulių – gyvenimo vaizdų fotografijų paroda „Baltija – 100“. Ši paroda bus pristatyta ir Jelgavoje bei Pernu.

Vasario 16-ąją Lietuvai atšventus valstybingumo šimtmetį, savo 100-ąjį „gimtadienį“ ruošiasi švęsti Estija.
Estijoje, kaip ir Lietuvoje, taip pat verda valstybės sukūrimo šimtmečio renginiai. Šioje šalyje pirmadienį prasidėjo nepriklausomybės 100-mečio atminimo renginių savaitė, kurios metu įvyks daugiau kaip 650 šventinių renginių šalyje ir užsienyje. Estijos Respublikos „gimtadienis“ bus švenčiamas visą savaitę – nuo vasario 19-osios iki 25 dienos, o visa programa tęsis net iki 2020 m.
Estijos valstybingumo šimtmečio šūkis „Teikime dovanas Estijai!“ skatina gyventojus teikti dovanas – pagalbą, renginius, iniciatyvas. Dovanų ir pasiūlymų, kaip prisidėti prie šventės gerovės, galima rasti oficialioje Estijos šimtmečio svetainėje.
Estijos kelias į nepriklausomybę
1918 m. vasario 24 d. Estija pasiskelbė esanti nepriklausoma valstybė. Savo valstybingumą estams, kaip ir lietuviams, teko ginti ginkluotose kovose. Jau kitą dieną po nepriklausomybės paskelbimo Taliną užėmė vokiečiai ir šeimininkavo šalyje iki pat rudens. Tik lapkričio 11 d. okupacinė vokiečių valdžia atidavė krašto valdymo reikalus estams. Vokiečiai traukėsi, tačiau po jų artinosi rusai. Estų partizanai ilgai kovojo su Rusijos kareiviais. Rusija pasirašė su Estija taikos sutartį tik 1920 m. vasario 3 d.

Šiaulių turizmo informacijos centro informacija

PASIRINKITE