Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Šiauliai ir Jelgava kuria naujus bendrus projektus

2016-07-01

Šiaulių miesto savivaldybės taryba pritarė bendriems Šiaulių ir Jelgavos (Latvija) miestų investicijų projektams. Latvijos ir Lietuvos pasienio regionų plėtros bendradarbiavimo programos finansavimą bus siekiama gauti devyniems projektams.

 

Vykdant bendrą civilinės saugos projektą, numatyta įsigyti gaisrams gesinti reikalingą gelbėjimo įrangą: specialių automobilių ir katerių, vandens siurblių, kurie padėtų Rėkyvos durpyno gaisro ar kitų sudėtingų situacijų metu, taip pat stebėjimo ir perspėjimo sistemas. Kito projekto metu planuojama Šiauliuose įsteigti informacijos ir įvykių operatyvaus valdymo koordinacinį centrą, modernizuoti mieste jau esamas vaizdo kameras ir įsigyti naujų.

 

Centras būtų aprūpintas visa būtina kompiuterine ir ryšių įranga. Užfiksavus nelaimingą įvykį ar pažeidimą, operatyviai būtų pasitelktos specialiosios tarnybos. Numatoma pasirūpinti ir aktyvaus poilsio galimybėmis. Tinkamai sutvarkius vadinamąjį Bačiūnų paplūdimį, Rėkyvos ežero pakrantę būtų galima pritaikyti jėgos aitvarų, burlenčių ir kitų panašių sporto šakų entuziastų poreikiams. Šiaulių turizmo informacijos centras su Latvijos partneriais planuoja sukurti tarpvalstybinį turistinį maršrutą „Baltų kelias“. Taip būtų didinamas baltų kultūros, o kartu ir Šiaulių miesto žinomumas ir patrauklumas. Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių verslo inkubatorius ir Jelgavos miesto savivaldybė kartu įgyvendins jaunimo verslumo skatinimo projektą. Šiaulių ir Jelgavos viešosios bibliotekos vykdys projektą, kurio metu bus sukurtos užsienio kalbų mokymosi erdvės, atnaujinta kompiuterinio raštingumo mokymams skirta kompiuterinė technika.

 

Įgyvendinant Jelgavos ir Šiaulių savivaldybių bendrą projektą, numatoma sukurti šiauliečio kortelę, kurioje būtų sukoncentruotos visos jau veikiančios ir būsimos elektroninės paslaugos. Naująja kortele būtų galima naudotis kaip viešojo transporto bilietu, elektronine pinigine, atsiskaityti už kitas paslaugas, naudotis kaip leidimu. Šie projektai dėl finansavimo konkuruos atvirame konkurse.

 

Gavus Latvijos ir Lietuvos pasienio regionų plėtros bendradarbiavimo programos įgyvendinančiosios institucijos pritarimą įgyvendinti projektus bei finansavimą, projektai startuos 2017 m. sausio-vasario mėnesiais.

 

Viešųjų ryšių skyriaus informacija

PASIRINKITE