Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Šeštadienį – ekskursijos „Mažom gatvelėm Rytų kryptimi“ premjera!

2019-04-16

kojosManote, kad jau viską žinote apie Šiaulius? Žinote, kur kokios gatvės mieste? Gidas Saulius jums turi paruošęs staigmeną. Išvaikščiojęs pakiemius ir patvorius, jis šeštadienį kviečia išbandyti naują maršrutą „Mažom gatvelėm Rytų kryptimi“.

Ne, jūs tikrai nevyksite į tikruosius Rytus, bet jei Šiauliuose yra Pietinis, tai kodėl negali būti Rytinio? Jei dar nežinojote, šiemet – vietovardžių metai. Todėl ir gidas surinko objektus pačiais margiausiais ir netikėčiausiais pavadinimais: Šimšė, Mandžiūrija, Pakartuvė, Kaukazas, Padirsė, Zokniai, Lepšiai. O kur yra Šiaulių „kompotas“? O Šiaulių „uogienė“? O Pelkių taboriukas? Atsakymai bus pateikti ekskursijos metu.

Kaip aiškina gidas, Antanas Tyzenhauzas XVIII amžiaus antrojoje pusėje taip pasistengė ištiesinti mūsų gatveles, kad dabar centre vis pakalbame apie „kvadratiš“ kvartalus. Gidas Saulius kviečia vykti ten, kur nei Antano, nei sovietmečio architekto rankos netiesino Šiauliuose natūraliai keliautojų pramintų vieškelių ir traktų. „Čia žmonės paprastai dvariškai ar kaimiškai gyveno, kol miestas, besiplėsdamas, jų takelius gatvelėmis pervadino. Tačiau senoji vietos dvasia nepasikeitė ir kaip kadaise vietiniai savo apylinkes vadino, taip jas ir šiandien dažniau ar rečiau mes įvardiname“, – teigė gidas.

Nauji atradimai – tai dar ne viskas! Siūloma žolelių arbatos su Karpatų obuolėčio pertraukėlė „Viržijos“ kavinėje – 3 Eur. Jei norėsite stipriau – galima užsisakyti nesprogusių Zoknių cepelinų.

Ekskursijos autobusu bilieto kaina – 6 Eur.

Daugiau informacijos turizmo informacijos centre, telefonu 8-41 523 110, el.paštu tic@visitsiauliai.lt

PASIRINKITE