Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Rugpjūtį Šiauliuose tikrai bus „karšta“

2016-08-03

Trečiadienį XIII kartą Šiauliuose prasidėjęs renginys „Šiaulių Monmartro Respublika 2016“ – ne vienintelis. Rugpjūčio 13 dieną miestą sudrebins žemaitiška Žolinės šventė „Žemaitėška nėbrė Šiauliūs“ („Žemaitiškas pabuvimas Šiauliuose“). „Rugpjūčio 26-27 dienomis Šiauliuose niekas nemiegos – visi linksminsis penktosiose „Šiaulių naktyse“ ir „Šiaulių Jazz“ festivalyje. Ir tai toli gražu dar ne viskas.

Pirmą kartą Šiauliuose Žolinės bus švenčiamos žemaitiškai ir tai pati geriausia proga visam savaitgaliui atvykti į Šiaulius ir čia susipažinti ar iš naujo atrasti žemaičių papročius ir kalbą, tuo pačiu pailsėti ir pakeliauti po jaukų Šiaulių miestą ir jo kraštą. Žolinės šventėje netrūks ne tik žemaitiškos šnektos, bet ir jų patiekalų, kuriuos bus galima paragauti, įsigyti kartu su tautodailės gaminiais Vilniaus gatvėje esančiame seniausiame Lietuvoje pėsčiųjų bulvare jau pirmąją šventės dieną. Įsibėgėjus mugei bulvaru lengvai pasieksite Aušros alėjoje esantį Šiaulių kultūros centrą, kuriame Jūsų lauks iškilių žemaičių portretų paroda. Po pietų prasidės ir iki vėlaus vakaro tęsis žemaitiškų grupių ir folkloro ansamblių koncertas. Pėsčiųjų bulvare, šalia Šiaulių dailės galerijos, pasirodys unikalios ir žemaitišką savitumą išsaugojusios grupės: „Auksa žovis“, „Rėda“, „Virsmas“, „Gondinga“, „Auda“, „Salduvė“, „Sutaras“, „Jonis“. Per linksmybes išalkę ir ištroškę atokvėpį gaus klube „Juonė pastuogė“

Sekmadienis skiriamas poilsiui ir pažintinei kelionei po Šiaulius, kuriuose pamatyti tikrai yra ką: ypač patartina turiningai praleisti laiką Saulės laikrodžio aikštėje ir prie Talkšos ežero, kurį juosia dviračių, pėsčiųjų takas, stovi geležinės Lapės skulptūra, yra energetinis akmenų labirintas. Visi norintys galės pasimėgauti vandens pramogomis: plaukioti vandens dviračiu, išmėginti jėgas vandenlenčių sporte.

Šventinio pirmadienio ryte miesto gyventojai ir svečiai bus laukiami jaukiame Šiaulių universiteto botanikos sode. Žolinė tai ne tik derliaus brandos šventė, atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena, bet ir Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų diena. Todėl botanikos sode turėsite puikią progą prisirinkti gražiausių laukų gėlių, vaistažolių. Šventės metu galėsite įsigyti šviežio medaus, saldainių, duonos, mėsos, sūrių gaminių, tautodailės dirbinių, dekoratyvinių augalų ir vaismedžių. Svečius džiugins kolektyvai: „Vaiguva“, „Salduvė“, „Retro“, „Rugelis“, RO KO KO solistės, „Spalvų muzika“ orkestro ir kitų atlikėjų muzika. Taip pat botanikos sode pamatysite ir išskirtinę istorinę keturių skirtingų laikmečių lietuviškų darželių ekspoziciją. 

Žolinės vakare liaudiškos vakaronės mėgėjai bus laukiami Žaliūkių malūnininko sodyboje. Susirinkusiųjų į svarbiausią vasaros derliaus ir rugiapjūtės pabaigos šventę lauks šventinės Žolinės apeigos, šviežiai kepta ruginė duona, smagi muzika, dainos, šokiai ir įvairios pramogos. Dalyvaus Žemaitijos nacionalinio parko folkloro ansamblis ,,Platelē” (vad. Aivaras Alminas) ir Šiaulių r. savivaldybės kultūros centro Raudėnų filialo ir Raudėnų mokyklos jungtinis folkloro ansamblis „Gerviki” (vad. Jovita Lubienė). 

Penktą kartą rugpjūčio 26-27 dienomis rengiamose „Šiaulių naktyse 2016“ ir „Šiauliai Jazz“ šiais metais ypatingas dėmesys bus skiriamas Lietuvos dizainerių darbams ir išradimams bei tiems, kurie kuria „šviesos“ tema. Miesto centre bus įkurtas ir dvi paras, net ir dienomis, veiks Lietuviško dizaino centras, vyks labdaros renginiai, madų ir muzikos šou, šventė saugiam eismui, skirta artėjančiai mokslo metų šventei, įvairūs netikėti pasirodymai ir pristatymai, atviros repeticijos muzikos grupių studijose, naktinis protų mūšis, vienintelis pasaulyje naktinio tinklinio čempionatas, šokių pamoka-pramoga nakties šokėjams ir daugelis kitų netikėtų muzikos ir meno renginių. Pirmą kartą bus renkamas šviesiausias žmogus bei transporto priemonė, kurie bus apdovanoti specialiais prizais. Atskiru renginiu bus pradedama nauja tradicija – sutemus bus renkamas šviesiausias žmogus eisenoje bei šviesiausia transporto priemonė parade, vyks XV tarptautinis džiazo festivalis. 

Rugpjūtį tęsis XIII Tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis, kurio metu galėsite klausytis muzikos ir emocijų kompozicijos „Telmo Pires: Fado bučinys“ koncerto, žiūrėti Juozo Miltinio dramos teatro (Panevėžys) spektaklį visai šeimai „Katės namai“, grožėtis solistės Joanos Gedmintaitės (sopranas, Lietuva) ir Lietuvos kariuomenės orkestro (kapelmeisteris mjr. Egidijus Ališauskas) atliekamais muzikos kūriniais.

 
Rugpjūtį Šiauliuose bus galima stebėti ir sporto renginį – vyks Tarptautinė kanojų ir baidarių irklavimo „Talkšos“ regata.

Šiaulių krašte taip pat nestigs įvairiausių renginių:
⦁ Rugpjūčio 12 d. prasidėsiantis Tytuvėnų vasaros festivalis apims net tris Šiaulių krašto miestus: Naujosios Akmenės kultūros rūmų terasoje vyks koncertas „Ispaniškos aistros“, Kurtuvėnų dvaro sodyboje bus galima stebėti paties „karščiausio“ šokio pasirodymą – „Flirtas tango žingsniu“. Festivalį vainikuos Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestro koncertas „Vasaros naktys“, vyksiantis Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblio pastate.

⦁ Rugpjūčio 13-14 dienomis viename didžiausių ir daugiausiai statinių Lietuvoje turinčiame Pakruojo dvare ketvirtus metus iš eilės vyks Amatų, Muzikos ir Alaus festivalis, į kurį rinksis geriausi Lietuvos amatininkai ir aludariai. Šventės dalyviai bus kviečiami dalyvauti dailės konkurse, kurio tema (kaip ir šventės) „Žaldoko dukters vestuvės“. Renginio metu skambės Džordanos Butkutės, „Baltojo kiro“, Vytauto Šiškausko, Bjelles ir Peru, grupės „Poliarizuoti stiklai“, „Colours of bubbles“, „Thundertale“, Edgaro Lubio, „Duokim garo“ atliekamos dainos. Taip pat festivalyje vyks „Alaus brolijos“ paskaitų ciklas, veiks Gyvojo dvaro muziejus, bus įkurtas palapinių miestelis ir atrakcionai, pasirodys „Mozaikos“, „Žiburio“, „Josvainių“, „Pakruojo kultūros centro mėgėjų teatro“ aktoriai.

⦁ Taip pat rugpjūtį tęsis dar liepą prasidėjęs Kražių festivalis: vyks daugybė renginių jaunimui, bus rengiama edukacinė vaikų ir jaunimo teatro stovykla „Collegium“, koncertuos Lietuvos valstybinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ ir solistai Vaida Genytė, Liudas Mikalauskas.

⦁ Rugpjūčio 18-21 dienomis Gataučiuose žaižaruos „Saulėtosios Naktys  2016“. Renginyje pasirodys Dave Adam, Algis Fediajevas, „Baltasis botagas“, Domantas Razauskas, Darius Žvirblis ir daugelis kitų.

PASIRINKITE