Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Renginiai Šiauliuose: Monmartro dvasia, muzika, o žinią perduos ilgiausias pasaulyje „sugedęs telefonas“!

2018-07-31

renginiai-siauliuose-monmartro-dvasia-muzika-o-zinia-perduos-ilgiausias-pasaulyje-sugedes-telefonas-6116-790x363-c1

Su skaitytojais jau dalinausi atradimais apie tai, kokių įdomybių galima pamatyti Šiauliuose. Labai džiaugiausi, jog straipsnis sulaukė itin didelio dėmesio ir jo dėka Šiaulius atranda daugybė keliautojų! Dar nespėjai čia apsilankyti arba nori sugrįžti? Tai žinok, jog rugpjūtis ir rugsėjis tam – puiki proga! Tuo metu Šiauliuose laukia gausybė puikių renginių, kurie tikrai neleis nuobodžiauti!

 

ŠIAULIAI TAPS MONMARTRO RESPUBLIKA

 

Vilniuje yra Užupio respublika, o štai Šiauliai visai nepasikuklino ir pas save perkels patį Paryžiaus Monmartrą! Jau rugpjūčio 1-ą saulės mieste startuos ir net keturias dienas tęsis tarptautinis festivalis „Šiaulių Monmartro respublika 2018“. Prasidės jis 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) teatralizuotu atidarymo koncertu, kurio metu pasirodys Šiaulių pučiamųjų orkestras, solistai (sopranas ir baritonas), vyks grafikos darbų parodos pristatymas, o vėliau – olandų grupės „The Old Limetree Jazzperados“ pasirodymas.

 

Rugpjūčio 2 d. 10–15 val. dailininkai susiburs į plenerą galerijos sode, o vakare festivalis persikels į Joniškio miesto aikštę, kur dar kartą pasirodys „The Old Limetree Jazzperados“. 18 val. Joniškio Raudonojoje sinagogoje bus atidaryta lino raižinių ir litografijų paroda, ten pat vyks Valstybinio Vilniaus kvarteto ir solistės (sopranas) koncertas.

 

Rugpjūčio 3 d. 10–17 val. šiauliečiai ir miesto svečiai vėl kviečiami į „Laiptų galerijos“ sodą, į dailininkų plenerą. 18 val. „Saulės“ koncertų salės Vitražų salėje trečiąjį pasirodymą surengs olandai „Jazzperados“. 21 val. „Laiptų galerijos“ sode arba didžiojoje salėje vyks poezijos ir muzikos naktis, bus skaitomos eilės pritariant vokalui ir gitarai.

 

Paskutinę festivalio dieną, rugpjūčio 4-ąją, 17 val. visi kviečiami į baigiamąjį renginį – plenero metu sukurtų darbų parodos pristatymą ir finalinį grupės „The Old Limetree Jazzperados“ koncertą.

thumbs_block_renginiai-siauliuose-dalyviai-15501

 

JUBILIEJINIS VASAROS FESTIVALIS

 

Chaimo Frenkelio vila (Vilniaus g. 74) – pirmas objektas, kurį rekomendavau aplankyti Šiauliuose. Tai – viena populiariausių kultūrinio turizmo vietų visoje Šiaurės Lietuvoje, žavinti tiek savo interjeru, tiek eksterjeru. O rugpjūtį į renginius joje kvies jubiliejinis XV-asis tarptautinis vasaros festivalis. Jį aplankyti gali ir su visa šeima, kadangi programoje bus daug renginių jaunimui ir vaikams. Mažieji žiūrovai išvys specialiai jiems sukurtą spektaklį, jaunimą džiugins net dviejų įspūdingų miuziklų premjeros ir koncertas. Festivalio uždarymo renginys vainikuos visą vasaros pasirodymų maratoną: pirmą kartą vilos parke skambės Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestro ir solistų koncertas. Štai programa:

 

  • Rugpjūčio 1 d. 18 val. Eska & Byron Wallen (Didžioji Britanija) koncertas. Tikras muzikinis desertas – soulo, džiazo, folk elementų harmonija, kritikų vadinama „ateities klasika“;
  • Rugpjūčio 9 d. 19 val. Miuziklo „Didžioji kometa“ premjera Šiauliuose. Užburiantis ir energingas miuziklas, pastatytas rusų klasiko Levo Tolstojaus romano „Karas ir taika“ motyvais;
  • Rugpjūčio 10 d. 18 val. Kamerinės muzikos koncertas (smuikas, fortepijonas);
  • Rugpjūčio 16 d. 18 val. Miuziklo „Patrimpas“ premjera;
  • Rugpjūčio 23 d. 18 val. Valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklis vaikams „Kukučio kelionė“;
  • Rugpjūčio 30 d. 18 val. Festivalio uždarymas. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestro ir solisto Kosto Smorigino koncertas.

thumbs_block_frenkelio-vila-orkestras-15508

 

 

TRADICINIAI ŽOLINĖS RENGINIAI

 

Rugpjūtis tiesiog neįsivaizduojamas be Žolinei skirtų renginių, ar ne? Tad aišku, kad Šiauliuose taip pat vyks ši tradicinė šventė. Mėnesio 15 d. visi kviečiami į Šiaulių universiteto botanikos sodą, kur bus šventinamos žolių puokštės, degustuojama Botanikos sodo žolelių arbata, galėsi paglostyti geriausius žmonių draugus – Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro augintinius, įsigyti dekoratyviųjų augalų ir lietuviškų gardėsių, žolininkės surinktų žolelių, dalyvauti tautodailės kūrybinėse dirbtuvėse, žolininkių edukacinėje programoje. Sode taip pat veiks jurginų, pelargonijų kolekcininkų, Latvijos nacionalinio botanikos sodo augalų ekspozicijos. Edukaciniame namelyje vyks paroda iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus rinkinių „Senolių kaimo gryčioj“.

 

17 val. šventės dalyviai kviečiami į Šiaulių „Aušros“ muziejaus Žaliūkių malūnininko sodybą (Architektų g. 73), kur visi linksminsis tradicinėje Žolinės vakaronėje! Vyks apeigos, edukaciniai žaidimai, žolynų turgelis, bus ragaujama šviežiai kepta duona ir septynių žolelių arbata, gros folkloro ansambliai. Pasiausim!

thumbs_block_siauliai-zoline-supasi-15534

 

EKSKURSIJA „TRIS KARTUS APIE ŠIAULIUS“

 

Nori dar geriau pažinti Šiaulius bei jų apylinkes? Tuomet rugpjūčio 14 d. 19 val. turizmo informacijos centras kviečia tave į ekskursiją! Dalyviai ne tik susipažins su nuostabiu Šiaulių rajono kraštovaizdžiu, bet ir galės pažoliauti, sužinoti apie žolelių gydomąsias savybes, paragauti vietinių bitininkų surinkto šviežio medaus, įsigyti kulinarinio paveldo duonos gaminių.

 

GRAŽIAUSIO „SEKRETO“ KONKURSAS

 

Kai apie šį dalyką sužinojau, tuoj pat mintimis grįžau į vaikystę. Ar ir tu darei „sekretus“? Pamenu, kaip už stiklo žemėje kurdavom įvairiausias kompozicijas iš kieme rastų augalų. Tikri mažieji menininkai buvom. O štai rugpjūčio 1–15 dienomis Šiaulių turizmo informacijos centras kviečia bet kokio amžiaus vaikus dalyvauti gražiausio „sekreto“ konkurse. Tereikia pasitelkti vaizduotę ir sukurti paskutinių vasaros žiedų šedevrą. Sukurtą „sekretą“ reikia nufotografuoti ir atsiųsti nuotrauką el. paštu tic@siauliai.lt iki rugpjūčio 15 d. Visas nuotraukas bus galima pamatyti centro „Facebook‘o“ paskyroje, o daugiausia „patinka“ surinkusių nuotraukų autoriai bus apdovanoti prizais! Gaila, kad aš jau „per senas“ ir savo nuotraukos atsiųsti negaliu.:-)

 

„ŠIAULIŲ NAKTYS“

 

Kas vienija Šiaulių menininkus, „teisingus“ geziukus ir negodžius verslininkus? „Šiaulių naktys“!  Rugpjūčio 20-26 d. mieste vyksiantis renginys  – išskirtinė šventė, kuri remiasi laisvų menininkų ir jiems „prijaučiančių“ judėjimo „Pietinis yra visur“ tikslu – skatinti žmones domėtis savo gimtąja, gyvenamąja vieta, nes visos jos pasakoja žmonių istorijas ir kuria jų tapatybę. Taip pat skatinama kalbėti gimtąja ar vietos kalba, tarme, žargonu, šnekamąja kalba, nes tai yra visų mūsų dalis. Renginio metu vyks kūrybinės dirbtuvės „Kilowac“, o jose būrys žinomų menininkų kurs šviesos instaliacijas.

thumbs_block_siauliu-naktys-turskiasi-15527

 

ILGIAUSIAS „SUGEDĘS TELEFONAS“ PASAULYJE

 

Įdomūs renginiai mieste nesibaigs kartu su vasara. O šio idėja mane tikrai nustebino! Visokiausių rekordų žmonės siekia: sunkių, įspūdingų, nutrūktgalviškų, o šiauliečiai parodė esantys tikri linksmuoliai. Rugsėjo 5 d. 16–19 val. visi kviečiami vienytis ir siekti pasaulio Gineso rekordo – ilgiausio „sugedusio telefono“ pasaulyje! Rekordo bus siekiama Šiaulių bulvare — aikštėje prie „Trijų nykštukų“. Kad Šiauliai pasiektų pasaulio rekordą, prie akcijos turi prisijungti 2000 dalyvių, tad padėk jiems ir tu!

 

Pasiekus pasaulio rekordą, jau kitą dieną prasidės ir iki rugsėjo 8-osios vyks miesto šventė „Šiaulių dienos 782“. Pasirinktu šventės pavadinimu – „Ateitis mūsų“ – bus skleidžiama idėja, kad kiekvieno žmogaus rankose slypi galia kurti modernesnį pasaulį, Lietuvą, Šiaulius. Ir tu aktyviai įsiliek į didžiausio Šiauliuose renginio vyksmą!

 

GATVĖS FRESKOS

 

O jei nespėsi pabūti visuose renginiuose, vis tiek kviečiu bet kada atvykti į Šiaulius ir pasivaikščioti po miestą. Ir būtinai atkreipk dėmesį į pastatų sienas! Šiaulių dailės galerija įgyvendino tarptautinį grafičių meno plenerą „Saulės pagrobimas“, tad mieste atsirado net 30 naujų grafičių. Žinok, jog Šiauliai kadaise garsėjo centrinės gatvės sienine tapyba. Vyresnieji dar pamena įvairių menininkų 9-ame dešimtmetyje dekoruotus namus. Perstatyti ar perdažyti pėsčiųjų bulvaro pastatai pasikeitė, tik Vasario 16-osios gatvėje dar matyti senųjų originalių „gatvės freskų“ fragmentų. Vilnius, Kaunas ir Klaipėda po truputį dekoravo jau spėjusias pagarsėti erdves, tad nenuostabu, kad ši ilgai laukta iniciatyva atvyko ir į Šiaulius. Ar menininkų kūriniai išliks, parodys laikas.

 

 

Matai? Renginių Šiauliuose yra tikra gausybė! Būtinai kuriuose nors sudalyvauk, o taip pat nepamiršk ir įdomių lankytinų vietų. Užkeliauk Šiaulius, užkeliauk Lietuvą!

thumbs_block_siauliai-graficiai-gyvunas-15513

Straipsnis parengtas ir pirmą kartą publikuotas www.makaliauslietuva.lt

PASIRINKITE