Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

“Pietinia kronikas” paėmė Lietuvą!

2018-02-21

pietinio kronikos

“Metų knygos rinkimuose 2017″ suaugusiųjų kategorijoje nugalėjo Rimanto Kmitos romanas “Pietinia kronikas” (leidykla “Tyto alba”). Šiaulių turizmo informacijos centras džiaugiasi, kad TIC inicijuota ekskursija pagal romaną yra populiari ir šiauliečių labai mėgstama. Romanas inspiravo ir 2017 metais praūžusias “Šiaulių naktis” su šūkiu “Pietinis yra visur!” Netrukus bus pagal romaną sukurta muzikinė drama. Knyga apie Šiaulius apdovanota ir jau gyvena savo kitą – naują – gyvenimą!

 

 

“R. Kmitos romanas žvaliu, energingu, linksmu pasakojimu išarė naują vagą lietuvių literatūroje – čia kalbama šiaulietiška tarme, kupina žargono, būdingo tam laukiniam laikotarpiui, kai atsivėrusi laisvė ir užgriuvęs kapitalizmas daugelį vertybių chaotiškai vertė aukštyn kojom. Jaunuolio brandos kelias šiomis aplinkybėmis kupinas komplikacijų, kuriozų, keistų nuotykių, ieškojimų, klaidų ir atradimų. Čia matome ne tik tų laikų materialinę aplinką ir prisitaikymo būdus, bet ir naujus kultūros daigus – tai pagavi Šiaulių Pietinio rajono, o kartu ir to meto Lietuvos kronika.”

 

Šiaulių turizmo informacijos centro inf.

PASIRINKITE