Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Paskutinis liepos savaitgalis: ir kūnui, ir sielai

2018-07-27

cof

 

Paskutinis liepos savaitgalis miestiečiams ir miesto svečiams pažers daugybę dėmesio vertų renginių.

 

KRYŽIŲ KALNO ATLAIDAI

 

Liepos 28-29 d. bus švenčiami Kryžių kalno atlaidai. Šeštadienio, liepos 28-osios vakarą, 19 val. vyks vigilijos pamaldos ir Kryžiaus kelias. Į vigiliją bus galima nuvažiuoti autobusu, kuris 18 val. lauks stotelėje prie Šiaulių vyskupijos pastoracinio centro. Sekmadienį, liepos 29-ąją, 11 val. iš Šiaulių katedros pajudės piligrimų žygis į Kryžių kalną, o 15 val. bus aukojamos šv. Mišios Kryžių kalne, vietoje, kur šv. Jonas Paulius II aukojo šv. Mišias. Organizatoriai informuoja, kad atlaidų proga į Kryžių kalną bus galima nuvykti specialiu autobusu, kuris nuo sekmadienio vidudienio iki 18 val. kursuos maršrutu Šiauliai-Kryžių kalnas-Šiauliai.

 

EKSKURSIJA „ŠIAULIŲ ISTORIJOS IR LEGENDOS“

 

Liepos 28 d. 12 val.  Šiaulių turizmo informacijos centras kviečia visus į šeimoms skirtą ekskursiją „Šiaulių istorijos ir legendos“, paremta istoriniais faktais, mitais bei vaikų sukurtomis legendomis apie svarbiausias lankomas vietas Šiaulių mieste. Sužinosite arba prisiminsite įdomiausius faktus apie miestą. Kodėl Šiauliuose „gyvena“ pelikanai? Kaip gaidys atsidūrė ant miesto laikrodžio? Kokiomis kalbomis jis sveikinasi su praeiviais? Ką veikia katinai ant „Valerijono“ vaistinės stogo? Ir tai tikrai ne viskas, apie ką sužinosite ekskursijos metu. Gidė Vilma Stoncelienė lauks prie Turizmo informacijos centro, Vilniaus g. 213, Šiauliai. Bilieto kaina 3 Eur. Reikalinga išankstinė registracija el. paštu tic@siauliai.lt arba tel. (8-41) 523 110. Turizmo informacijos centras pasilieka teisę keisti renginių programą.

 

ŠIAULIŲ DVIRAČIŲ DIENA

 

Liepos 29 d., sekmadienį, jau aštuntą kartą vyks Šiaulių miesto sporto entuziastų organizuojamos plento dviračių lenktynės.

 

Ne veltui lenktynės šiais metais skelbiamos „Šiaulių dviračių diena“, nes daug dėmesio bus skiriama dviračių mėgėjams, komandoms ir vaikams! Šiauliečiai ir miesto svečiai, užsiregistravę grupėje „Minkime kartu“, draugiškai mins 7,3 km simbolinį lenktynių ratą. Iki liepos 22 d. užsiregistravę „Minkime kartu“ grupės dalyviai gaus vardinius numerius ir atminimo ženklelius – medalius, rėmėjų saldėsius.

 

„Centukų“ aikštė laikinai virs dviračių ir sporto mėgėjų miestu, kuriame bus įrengtos sporto aikštelės ir bus galima išmėginti savo jėgas. Vaikų lauks įvairios sporto pramogos, kurias organizuos ir ves sporto mokyklos „Dubysa“ ir sporto klubo „SunCity CrossFit“ treneriai.

 

Varžybų trasoje budės gausus policininkų būrys, savanoriai.

 

Kviečiame visus šiauliečius dalyvauti lenktynėse, palaikyti dviratininkus, o paskui draugiškai keliauti prie artimiausių vandens telkinių.

 

Kviečiame ir įmonių kolektyvus jungtis į komandas. Komandos, išsiskyrusios savo apranga ir masiškumu, bus apdovanojamos rėmėjų prizais. Tai puiki galimybė ne pasivaržyti, o aktyviai, sportiškai praleisti laiką su kolektyvo nariais.

 

Net jeigu tavo dviratis skaičiuoja ne pirmus metus, jį puošia ne varžybų numeris, o krepšelis su sodo reikmenimis ar vaikiška kėdutė, širdyje tu dviratininkas ir tave mes kviečiame į Šiaulių dviračių dieną!

 

Varžybų programa

9:00 – 13:00 Dalyvių registracija, startinio paketo išdavimas;

10:45 Mažųjų dviratininkų, vaikų startas;

11:00 MINKIME KARTU – bendras startas, simbolinis vienas ratas varžybų trasa, (1 ratas, 7,3 km)
11:30 – MASTERS startas – 58,4 km (8 ratai po 7,3 km) tik veteranų amžiaus grupės ir sporto komandos, įmonių komandos;
11:32 – AMATEUR startas – 58,4 km (8 ratai po 7,3 km)
13:35 – ELITE grupės startas – 102,2 km (14 ratų po 7,3 km), dalyvauja individualūs sportininkai ir sporto komandos
16:00 – Apdovanojimai.

Daugiau informacijos – www.dviraciulenktynes.lt

 

MONMARTRO RESPUBLIKA

 

Jau pirmą rugpjūčio dieną mieste prasidės ir net keturias dienas tęsis tarptautinis festivalis „Šiaulių Monmartro Respublika 2018“.

 

Rugpjūčio 1 d. 18 val. vyks teatralizuotas festivalio atidarymas „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83, Šiauliai). Koncertuos Šiaulių pučiamųjų orkestras, solistai Kristina Valčiukienė (sopranas) ir Pijus Kondrotas (baritonas), vyks Žibunto Mikšio (1923-2013) grafikos darbų parodos pristatymas, vėliau – grupės „The Old Limetree Jazzperados“ (Olandija) pasirodymas.

 

Rugpjūčio 2 d. 10–15 val. dailininkai susiburs į plenerą galerijos sode. Vakare festivalis persikels į Joniškio miesto aikštę. Ten 17 val. koncertuos grupė iš Olandijos „The Old Limetree Jazzperados“. 18 val. bus atidaryta Žibunto Mikšio lino raižinių ir Miriam Meras litografijų paroda Joniškio Raudonojoje sinagogoje, ten pat vyks Valstybinio Vilniaus kvarteto koncertas, dainuos solistė Jomantė Šležaitė (sopranas).

 

Rugpjūčio 3 d. 10–17 val. šiauliečiai ir miesto svečiai vėl kviečiami į „Laiptų galerijos“ sodą, į dailininkų plenerą. 18 val. „Saulės“ koncertų salės Vitražų salėje koncertuos grupė „Jazzperados“ (Olandija).  21 val. „Laiptų galerijos“ sode arba didžiojoje salėje vyks poezijos ir muzikos naktis. Eiles skaitys Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorė Nomeda Bėčiūtė, jai pritars Vygantas Kazlauskas (vokalas, gitara).

 

Paskutinę festivalio dieną, rugpjūčio 4-ąją, 17 val. kviečiame į baigiamąjį tarptautinio festivalio-plenero „Šiaulių Monmartro Respublika 2018“ renginį – plenero metu sukurtų darbų parodos pristatymą ir grupės „The Old Limetree Jazzperados“ (Olandija) koncertą.

 

Šiaulių turizmo informacijos centro inf.

PASIRINKITE