Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Nuo saldainių iki „juodojo turizmo“

2018-01-05

sdr

Pavargus nuo švenčių maratono, norisi pailsėti, pabėgti kuo toliau nuo miesto šurmulio, prekybos centrų ar tiesiog šaldytuvo. Pasibaigus šventiniam laikotarpiui, bet dar nesibaigus žiemai, Šiauliai gali būti ne mažiau įdomūs ir patrauklūs. Šiaulių turizmo informacijos centras kviečia ramiai pasivaikščioti po miestą, atkreipti dėmesį į tai, kas skubant praslysta pro akis, leistis į vakarinį žygį po Talkšos ir Salduvės parkus, sutemus pasivaikščioti po senąsias miesto kapines, pasileidus pakiemiais palaipioti per tvoras ar tiltelius, užsimanius ko nors skanaus pasigardžiuoti sveikuoliškais gardumynais.

 

Jau sausio 13 d. 12 val. kviečiame visus į pažintinį žygį-ekskursiją „Šiapus ir anapus“. Gidė, šiaurietiško ėjimo asistentė Audronė Grosienė kviečia šiaurietiško ėjimo mėgėjus ir visus mėgstančius pabūti gamtoje pasivaikščioti po Talkšos ir Salduvės parkus. Sužinosite įdomių faktų, išgirsite netikėtų istorijų. Kokias istorijas slepia ežero pakrantės? Kur veda žmonių, arklių ir varlinėtojų takai? Kur teka Lepšių šaltiniai? Kur yra „tylos zona“ ir Salduvės „Puntukas“? Kokias istorijas „saugo“ gražiausia parko alėja? Žygis tinka ir žingeidiems vaikams, ir šeimoms, ir senjorams. Ekskursijos kaina 3 Eur.

 

Pasigrožėję gamta, po savaitės, sausio 20 d. 12 val., galėsite dalyvauti ekskursijoje „Saldūs Šiauliai“. Gidė Vida Butavičienė pakvies jus pasivaikščioti miesto gatvėmis ir susipažinti su visapusišku saldumu! Kas yra saldu? Ar saldus tik cukrus? Galbūt saldus gali būti ir kinas ar meilė? O gal ir pats gyvenimas? Ekskursijos pabaigoje seniausioje Šiaulių vaistinėje „Valerijonas“ galėsite paragauti sveikuoliškų saldumynų. Ekskursijos kaina 3 Eur. Degustacijos kaina 4 Eur.

 

Pasimėgavus saldumynais, norisi leistis į tikrą nuotykį. ”Juodasis turizmas” – tai nauja, neįprasta, bet greitai populiarėjanti turizmo rūšis, kai yra lankomos šiurpios ar net su mirtimi susijusios vietos. Tai gali būti ir gamtos katastrofų, ir žmogaus sukurtos nelaimių vietos. Viena tokio turizmo rūšių – kapinių turizmas. Šiaulių turizmo informacijos centras sausio 27 d. 18 val. siūlo dalyvauti visiškai naujoje ekstremalioje ekskursijoje „Senosios Šiaulių kapinės. Čia visi lygūs“. Gidas Alfonsas Zaleskis kviečia ekstremalių pojūčių išsiilgusius miestiečius pasivaikščioti po senąsias miesto kapines sutemus. Jos paprastos, be tikrai ne prastos. „Kaip ir visose kapinėse, čia daugelio žinomi žmonės susilygina su nedaugelio žinomais. Čia visi lygūs., ar tai būtų iškilus kunigas, valkata, nusipelnęs miestietis ar paprastas girtuoklis, tie, kurie kovojo už mūsų laisvę, arba tie, kurie ją malšino“, – pasakoja A. Zaleskis ir siūlo pasiimti žibintuvėlį ir keletą žvakučių. Ekskursijos kaina 3 Eur.

 

Susipažinus su nūdienos Šiauliais, galima nusikelti į prieškarį ir išgirsti įdomių istorijų. Vasario 3 d. 12 val. kviečiame dalyvauti ekskursijoje „Viena diena tarpukario Šiauliuose. 1939 m.“ Gidė Elvyra Rickevičiūtė kviečia susipažinti su ponia Elena ir kartu su ja persikelti į tarpukario Šiaulius. Elena nuoširdžiai pasidalins savo vargais ir džiaugsmais, kuriuos patyrė, kai reikėjo į didelį svetimą miestą išleisti savo vienturtį sūnų mokytis Šiaulių valstybinėje gimnazijoje, taip pat atskleis, ką jam patarė: į kokį daktarą kreiptis, kur rasti ligoninę ar vaistinę, kokių pagundų šalintis ar kuriuos Dievo namus lankyti. Ekskursijos kaina 3 Eur.

 

 Prieš pat Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną, vasario 10 d. 18 val., siūlome pašėlioti – dalyvauti ekskursijoje „Šiauliai: pakiemiais, patvoriais, pagrioviais“. Gidas Saulius Stasiūnas kviečia pasivaikščioti po naktinius Šiaulius patvoriais ir papieviais, pakiemiais ir palaukėmis, laiptais ir tilteliais, pagrioviais ir net palaipioti per tvoras Pažinkite miestą kitokį – paslaptingą ir netikėtą. Nepamirškite pasiimti žibintų. Ekskursijos kaina 3 Eur.

 

Turizmo informacijos centras pasilieka teisę keisti renginių programą.

Būtina išankstinė registracija el. paštu tic@siauliai.lt arba tel. (8 – 41) 523 110.

Šiaulių turizmo informacijos centro informacija

 

PASIRINKITE