Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Šiauliuose – naujos ekskursijų tradicijos

2017-11-06
Trylikos moterų kompanija - VIP 13 klubas trečius metus puoselėja smagią tradiciją – penktadieniais, trylikta dieną, išbandyti naujas pramogas Šiauliuose ar Šiaulių regione. Pastaroji išbandyta -  „Šiauliai: retro skoniai ir pasakojimai“.

Trylikos moterų kompanija – VIP 13 klubas trečius metus puoselėja smagią tradiciją – penktadieniais, trylikta dieną, išbandyti naujas pramogas Šiauliuose ar Šiaulių regione. Pastaroji išbandyta – „Šiauliai: retro skoniai ir pasakojimai“.

Šiauliuose – naujos ekskursijų tradicijos „Labai jau drąsu“, „kontraversiška“, „gal būtų galima pakartoti?“, – replikavo ir klausė naujas Šiaulių TIC siūlomas ekskursijas išbandžiusieji. Taip žmonės reagavo į ekskursijas „Šiauliai: retro skoniai ir pasakojimai“, „Pietinia kronikas gyvai“ ir „Šiauliai: pagrioviais, pakiemiais ir patvoriais“.

 

Reakcija į ekskursijas – kaip geram spektaklyje

 

Šiauliuose net ir įpusėjus rudeniui netrūksta ekskursantų. Naujos ekskursinės programos vilioja netradicinio laisvalaikio mėgėjus. Išbandyti netikėtas pramogas Saulės mieste net ir pliaupiant lietui ar sningant siūlo Šiaulių turizmo informacijos centras (TIC).

 

Su ekskursija „Šiauliai: retro skoniai ir pasakojimai“ Šiauliuose neseniai atsirado tarpukario laikų damą įprasminantis personažas – ponia Antanina. Klausantis įtaigaus gidės pasakojimo, rodos, regi kaip akmenuotu grindiniu žingsniuoja į parankę kavalieriams įsikibusios damos, o drąsios jų dekoltė verčia atsigręžti net skubantį važnyčiotojus. Šie stabteli šalia miesto kavinių, kuriose girdėti Antano Šabaniausko melodijos. „Žavingos akys, jos užbūrė mane“, – dainuoja A. Šabaniauskas. Ir pasijunti užburtas ne tik jo dainų, bet ir kavinės „Savynės“ patiekalų. Švelniai gomuriu nukeliauja tiek smetoniška grybų sriuba, tiek įmantrus ruginis pyragas, tiek krupnikas. (Visi ekskursijos metu degustacijai pateikiami patiekalai nėra įtraukti į kavinės „Savynės“ valgiaraštį, – patiekiami išskirtinai tik ekskursantams). Taip trys ekskursijos valandos kaip penkios minutės neseniai prašvilpė ir trylikos moterų kompanijai.

 

„Tai buvo „kitokia“ ekskursija – įdomi, intriguojanti, kupina pikantiškų ir netikėtų pasakojimų apie tarpukariu Šiauliuose gyvenusius žmones. Žavėjo ir tai, jog ji visą vakarą tęsėsi kavinėje. Jautėmės jaukiai, kaip ilgai laukti svečiai“, – pasakoja Kristina Beržanskienė. „VIP 13 klubu“ pasivadinusią trylikos moterų kompaniją itin žavėjo ekskursijos metu ne tik skanauti smetoniški patiekalai, bet ir tarpukario laikų eilės bei stalo žaidimai. Moterys jau trečius metus puoselėja jų pačių sumanytą tradiciją – penktadieniais, trylikta dieną išbandyti naujas pramogas Šiauliuose ir Šiaulių regione.

 

„Nesvarbu koks oras, koks metų laikas, kuri valanda, Šiauliai parodyti turi ką“, – įsitikinusi K. Beržanskienė.

 

Gimtadienio švęsti – į ekskursiją

 

Tarpukario laikų tematika ekskursijos Šiauliuose kuriamos ne šiaip. „Ir šiandien galime didžiuotis išlikusiu tarpukario modernizmo architektūros paveldu. Šiuolaikiniame miestovaizdyje jis išsiskiria savo estetine kokybe, kuria istorinio miesto suvokimą, todėl yra itin reikšminga mūsų miesto kultūrinio identiteto dalis, kurią būtina įprasminti ir per turistinius produktus“, – mano Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė.

 

Į naują ekskursiją „Šiauliai: pagrioviais, pakiemiais ir patvoriais“ rekomenduojama pasiimti žibintuvėlį ir termosą su arbata.

Į naują ekskursiją „Šiauliai: pagrioviais, pakiemiais ir patvoriais“ rekomenduojama pasiimti žibintuvėlį ir termosą su arbata.

Naujos Šiaulių TIC siūlomos ekskursijos įprasmina skirtingus laikmečius Šiauliuose – pagal didžiulio populiarumo sulaukusią Rimanto Kmitos knygą „Pietinio kronikos“ užgimusi „Pietinia kronikas gyvai“, – postsovietinį virsmą, ekskursijas „Šiauliai: retro skoniai ir pasakojimai“, – tarpukario laikotarpį, „Šiauliai: pagrioviais, pakiemiais ir patvoriais“, – net kelis skirtingus laikmečius. Pastebima, kad žmonės vis dažniau renkasi ekskursijas, norėdami neįprastai atšvęsti gimtadienį, paminėti kurią nors kitą reikšmingą progą ar tiesiog kažkam padaryti staigmeną.

 

Naujų ekskursijų Šiauliuose bus galima tikėtis viso šventinio laikotarpio metu. Informacijos apie ekskursijas Šiauliuose ieškokite Šiaulių TIC interneto svetainėje. Šiaulių turizmo informacijos centras.

PASIRINKITE