Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Miklinkite rankas vainikų pynimui: kupoliauti ir šėlti Šiaulių regione kviečia Joninių šventė

2016-06-22

Nuotr. R. Parafinavičiaus (1)

Trumpiausia metų naktis jau visai čia pat. Miklinkite rankas vainikų pynimui, kupolių rinkimui, kojas – šokiams aplink laužą, balso stygas ruoškite dainoms ir naktį, nes birželio 23-ąją ne tik Šiauliuose, bet ir visame Šiaulių regione žadama ugninga ir magiška Joninių šventė. Išsamios informacijos apie Šiaulių renginius galima ieškoti svetainėje www.siauliai-events.lt.

 

Paparčiai skleisis danguje

 

Ketvirtadienį 19 val. prie Rėkyvos ežero šiauliečius ir miesto svečius sukvies tradicinė Joninių šventė. Šįsyk Joninių šventėje paparčiai skleisis net danguje. Prieš vidurnaktį dangų turėtų nutvieksti Paparčio žiedu pavadintos fejerverkų salvės.

 

Šiemet šventinėje programoje numatytas ne tik Jonų ir Janinų vainikavimas, bet ir folkloro Šiaulių pučiamųjų orkestro koncertas ir liaudiškos muzikos, Vytauto Šiškausko, žemaitiškos muzikos grupės „Auksa žovis“ koncertai, Rasos ir Joninių tradicijos – laužo uždegimas, saulės palydėjimas, ugnies apeigos, vainikėlių plukdymas – su folkloro ansambliu „Rėda“, grupės „Colours Of Bubbles“ koncertas.

 

Trumpiausią metų naktį šiauliečiai kviečiami į Žaliūkių malūnininko sodybą puošti kupolės, pinti vainikus, burtis, vaišintis apeigine duona ir gira, palydėti saulę, uždegti laužą, žaisti, šokti ir dainuoti kartu su folkloro ansambliais „Rėda”, „Margulis”, „Vaiguva”. Įėjimas – 0,50 Eur. Jonams, Janinoms, Jonėms ir vaikams iki 7 metų šventė nemokama. Tądien judesio netrūks ir miesto bulvare. 17 val. Šiaulių amfiteatre prasidės Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių skyriaus folkloro ansamblio „Sedula“, Lietuvos pensininkų sąjungos Šiaulių miesto bendrijos folkloro ansamblio „Bočiai“ ir draugų koncertas. Koncerto metu bus pinamos draugystės apyrankės su Šiaurės Lietuvos kolegijos dėstytoja S. Damanskiene. Po koncerto – mankšta su VšĮ „Sportas visiems“ instruktoriais ir paskaita „Aplinkos apsauga“.

 

Joniškyje – daug ugnies

 

Birželio 23-ąją 20 val. Joniškio poilsio zonoje (prie baseino) prasidėsiančioje Joninių šventėje dėmesio neturėtų trūkti ne tik Jonams ir Janinoms.

 

„Rengiame ir gražiausio vainiko rinkimus. Visi norintieji juose dalyvauti, kviečiami ateiti į šventę su vainikais“, – ragina Joniškio kultūros centro etnografė, meno kolektyvo vadovė Aistė Tuminaitė. Šiemet Joninių šventėje ugnimi liepsnos ne tik laužai: planuojamas ir stebulės uždegimas. Šventinėje programoje dalyvauja vietiniai folkloro ir kiti ansambliai, Joniškio kultūros centro vaikų dainavimo studija „Mažieji ETC“.

 

Šiaulių rajone netrūks pramogų vaikams

 

Šiaulių rajone Joninių laužai suliepsnos visose seniūnijose. Pramogų gausa kiekvieną turėtų nudžiuginti 18 valKairiuose, Kairių pušyno parke prasidėsianti Joninių šventė. Čia bus gausu pramogų ir mažiesiems šventės dalyviams. Vaikus ir jų tėvelius ypač turėtų pradžiuginti Šiaulių apskrities VPK patrulių rinktinės kinologų būrio pasirodymas. Pasivaišinti kvapnia žolelių arbata šventės svečius į savo palapinę kvies Kairių seniūnaičiai. Be to, programoje numatytas Šniūraičių kultūros centro mišraus vokalinio ansamblio ir kaimo kapelos „Bendraminčiai“ koncertas.

 

19 val. Kuršėnų miesto centre prie Ventos upės ypač laukiami etnografijos puoselėtojai. Šventės svečių prašoma nepamiršti tautinių arba lininių drabužių. Joninių šventę organizuojantis Kuršėnų kultūros centras žada daug tradicinių žaidimų vaikams ir suaugusiesiems. Šventę turėtų vainikuoti jau tradicine tapusi diskoteka. Norintieji išmokti Rasos šventės dainų ar tiesiog išmokti pinti vainiką 19 val. laukiami Naisiuose.

 

Telkinius nušvies žvakių liepsnos

 

Įkvėpti į save vakarėjančios pievos kvapą ir nuo piliakalnio pažvelgti į Tytuvėnų regioninio parko peizažą Kelmės rajono gyventojai ir svečiai 20 val. kviečiami prie Kubilių piliakalnio.

 

„Pirmą kartą čia pakliuvusiems ar pro šalį važiuojantiems gražu ir iškilminga žiūrėti į deglais ir vainikais nešiną, dainuojančią dalyvių procesiją, kuri leidžia vainikus su žvakelėmis pasroviui, apšviesdama murmantį, tamsų Gryžuvos vandenį“, – pastebi Joninių šventę organizuojančio Tytuvėnų regioninio parko atstovai.

 

Kam artimos gamtos virsmų įprasminimo senosios tradicijos, birželio 25-26 d. rekomenduotume vykti ant Lubinų kalno, esančio netoli Gordų kaimo, kairiajame Dubysos upės krante, Kurtuvėnų regioniniame parke. Į 27-ąjį kartą vyksiančią šventę autobusai vyks kas 2 val. Kaip nueiti į šventės vietą žiūrėti schemoje (mėli brukšneliai). Joninių šventė tęsis iki pat paryčių, tad siūlome nepamiršti palapinės, miegmaišio, darbinių rūbų talkai, šventinių rūbų (pageidautina tautinių), maisto ir gėrimų pavalgyti bei bendram šventiniam stalui, vyrams – deglų (arba medžiagų deglams daryti), merginoms – tvirtų siūlų vainikėliams ir vainikams pinti, lietpaltį, indus, rankšluostį pirčiai. Pasiruošimas, kuris yra neatsiejama šventės dalis, prasideda birželio 25 d. 15 val.

 

Šėlioti trumpiausią vasarvidžio naktį Naujosios Akmenės gyventojus ir miesto svečius jau 18 val. sukvies skvere prie fontano, Respublikos gatvėje, Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro rengiama Joninių šventė. Jos svečiams koncertuos Tytuvėnų kultūros centro Šedbarų skyriaus folkloro kolektyvas „Parubežė“, Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro, Naujosios Akmenės muzikos kolektyvai.

 

Ketvirtadienį 21 val. Pakruojo rajone, Klovainiuose organizuojama Joninių „vakaruška“, kurioje neturėtų trūkti ne tik gardėsių, bet ir žaidimų. Kaip jau įprasta, šventės kulminacija turėtų tapti paparčio žiedo ieškojimas, Jojinių laužas bei gegužinė.

 

Radviliškyje – sportiškos Joninės

 

Norintieji išskirtinės Joninių šventės birželio 23-24 d. laukiami Pakiršinio dvaro parke. Pakiršinio kaimo bendruomenės, Baisogalos seniūnijos ir Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centro organizuojama šventė prasidės žirgų konkūrų varžybomis, popiet jas turėtų pakeisti sportinės varžybos. Varžybų nugalėtojai, kaip ir Jonai bei Janinos, bus sveikinamos kitądien. Laurų vainikai turėtų laukti ir gražiausių sodybų šeimininkų. Siurprizai žadami ir visiems kitiems šventės svečiams.

PASIRINKITE