Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

LIETUVIUS IR LATVIUS SUJUNGS BENDRA ŠVENTĖ

2017-09-15

LATLIT_logo_LIT_full_RGB

Baltų vienybės diena rugsėjo 23-ąją visus neabejingus baltų kalboms, kultūrai bei papročiams sukvies į Palangą. Minėta diena kartu su artimiausiais kaimynais latviais bus pažymėta gausybe renginių visame mieste. Vienas šių renginių – Šiaulių turizmo informacijos centro (TIC) organizuojamas tarptautinis turizmo forumas apie kultūrinio turizmo perspektyvas keliaujant Baltų keliu.

 

Sėkmingi kultūrinio turizmo projektai – iš rengėjų lūpų

 

Baltų vienybės dieną palangiškiai tradiciškai mini kasmet, tačiau šiemetinė šventė bus išskirtinė – tarptautinė, jos metu bus sulaukta abiejų šalių – Lietuvos bei Latvijos – oficialių atstovų bei jų pranešimų.

 

Forume laukiami turizmo, kultūros, meno, gamtos, paveldo, švietimo darbuotojai, bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų atstovai, renginių organizatoriai, amatininkai, tautodailininkai, maitinimo, apgyvendinimo, laisvalaikio ir kt. paslaugų teikėjai – visi, norintys sužinoti, įsitraukti į „Baltų kelią“, dalyvauti tolesniuose mokymuose, patekti į kuriamų maršrutus.

 

Forume pagrindinis dėmesys bus skiriamas kultūrinio turizmo perspektyvoms bei bus pristatyti sėkmingi kultūrinio turizmo projektai.

 

Kuriamus Lietuvos kultūros kelius ir turistinius maršrutus apžvelgs LR ūkio ministerijos Turizmo politikos skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Bavėjan, Palangos ir Pavilosto projektą pristatys Palangos kurorto muziejaus direktorius Jūratis Viktoras Liachovičius, Lietuvos muziejų kelio patirtimi dalinsis Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininkas, Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza, Pieno kelio sėkmę atskleis Rietavo turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Laima Dockevičienė, šiuolaikinės baltų kultūros festivalio „Mėnuo juodaragis“ populiarumo receptus įvardins VšĮ „Baltijos griaustinis“ vadovas Ugnius Liogė, su Naisiuose įkurtu Baltų dievų skulptūrų parku supažindins šio miesto bendruomenės narė, renginių organizatorė Alina  Šalavėjavienė, kaip sėkmingai sujungti gamtos ir kultūros paveldą turizmo reikmėms bus galima pasisemti žinių, klausantis Tėrvetės apskrities turizmo informacijos centro vedėjos Ilonos Lydumos, apie Jelgavos miesto įdirbį pasakos šio miesto regioninio turizmo centro Turizmo skyriaus vadovė Vita Kendereviča.

 

Kviečiame visus dalyvauti. Registracija vyksta iki 2017 m. rugsėjo 21 d., adresu https://goo.gl/PXitPq 

 

Per bendrystę – į didesnes perspektyvas

 

nuotrauka_pranešimui„Baltų vienybės dienos minėjimas drauge kartu reiškia ir tai, kad puoselėjame savo tradicijas ir kultūrą“, – įsitikinusi Šiaulių TIC direktorė bei projekto „Tarptautinis kultūros kelias „Baltų kelias““ vadovė Rūta Stankuvienė. Abiejų tautų draugystė, bendra istorinė patirtis, šiandieninės aktualijos ir iššūkiai nuolat skatina vieni kitų pažinimą, bendradarbiavimą, palaikymą įvairiose gyvenimo srityse – mano projekto koordinatorius Arvydas Valentėlis.

 

Tądien baltų vienybės šventė Palangoje bus paminėta kaip niekad prasmingai, interaktyviai ir įsimintinai – renginio dalyviai galės ne tik skanauti baltų patiekalus, bet ir patys sudalyvauti barbekiu turnyre, proto mūšyje ar leistis į žygį. Tai bendras Baltų vienybės dienos minėjimas, surengtas įgyvendinant „Baltų kelio“ projektą, jungiantį kultūros, turizmo bei verslo sritis, susijusias su baltų tapatybe.

 

 

Šiaulių TIC direktorės bei projekto „Tarptautinis kultūros kelias „Baltų kelias““, kurį finansuoja 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa, vadovės Rūtos Stankuvienės  nuomone,  žaismingai, ir skaniai švęsdami Baltų vienybės dieną, ne tik sau, bet ir kitoms valstybėms skelbiame žinią, kad mes, baltai, buvome ir esame vieningi.

 

Parsisiųsti: TURIZMO FORUMAS – BALTU KELIAS – kvietimas LT


LT-program

PASIRINKITE