Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Laisvės gynėjų dieną Šiauliai minėjo kitaip

2017-01-16

irhl5u14447Sausio 13-oji ne tik simbolizuoja netekties skausmą prisimenant žuvusiuosius ir sužeistuosius tą siaubo ir įtampos kupiną naktį, bet kartu primena, kad turime kuo didžiuotis ir dėl ko džiaugtis – tautos susitelkimas ir ryžtas jau 26 metus mums leidžia džiaugtis laisve! Tokia mintis į Sausio 13-osios minėjimą Šiauliuose leido pažvelgti kiek kitaip: atidavus pagarbą gyvybę paaukojusiems, centriniame skvere skambėjo roko muzika ir degė laužai.

 

Tradicinis Sausio 13-osios minėjimas šiais metais persikėlė į Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdžių salę. Šventiniame renginyje „Kelias į LAISVĘ“ dalyvavo Savivaldybės tarybos nariai, parlamento gynėjai, Tremtinių ir politinių kalinių, Šaulių sąjungos, kitų visuomeninių organizacijų atstovai, moksleiviai. Susirinkusiesiems perskaityti žuvusiųjų vardai ir pavardės, jų atminimas pagerbtas tylos minute. Tragiškus įvykius prisiminęs Algirdas Kulikauskas pristatė filmą apie Medininkų tragediją. Į minėjimo dalyvius kreipėsi Šiaulių universiteto gimnazijos gimnazistas Ainius Pikūnas ir parlamento gynėjas Algirdas Ulčinas, pastarasis kvietė už savo valstybę kovoti kiekvieną dieną.

 

Šventinį atminimo renginį skvere prie Savivaldybės 17 valandą pradėjo karių savanorių iššauta signalinė raketa. Atlikėjai Agnei Michalenkovaitei sugiedojus Lietuvos himną, miesto širdyje susirinkusius šiauliečius pasveikino miesto meras Artūras Visockas.

 

„Pradedant 1972 metais, kai Kaune susidegino Romas Kalanta, lietuviai ilgai ir sunkiai siekė laisvės. 1989-aisiais įvyko akcija „Baltijos kelias“, o jau 1990 metais atkurta Lietuvos valstybė. Visa tai galėjo būti užgniaužta 1991-ųjų sausio 13-ąją, bet nebuvo. Todėl, kad visos lietuvių širdys plakė vienu laisvės ritmu. Žmonės tikėjo, jų dvasia buvo tokia stipri, kad galėjo nugalėti ginklus ir baimę. Ačiū už drąsą, ačiū už tai, kad dabar galime stovėti tiesūs, kad galime švęsti LAISVĖS dieną“, – kalbėjo A. Visockas.

 

Lietuvos kariuomenės kariai už žuvusius sausio 13-ąją atliko garbės šūvių salves. Kariškiams įžiebus ugnį statinėse, prasidėjo roko muzikos koncertas, šiauliečiai pakviesti Laisvės gynėjų dieną minėti ne tik gedint, bet ir švenčiant laisvę. Pasirodymą „Užgrūdinti ritmai ir dainos“ surengė žinomas atlikėjas Lainius. Renginio dalyviai taip pat kviesti vaišintis kareiviška koše.

 

Po renginio Šiaulių katedroje už žuvusius Laisvės gynėjus aukotos šventosios mišios, o 19 val. koncertų salėje „Saulė“ įvyko koncertas „Laisvės daina“.

 

Šiaulių miesto savivaldybės informacija, Vitalio Lebedžio nuotr.

PASIRINKITE