Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Kaip obuolys gali nulemti Šiaulių katedros likimą

2018-01-04

cof

Ką ir kodėl kurkia varlių orkestras skverelyje priešais Savivaldybę? Kada, prasivėrus žemei, ežeran nugarmės katedra? Kas auga ant vampyrės kapo senosiose miesto kapinėse? Visa tai ir daug daugiau įdomių istorijų, legendų, sakmių išgirsite su Vilma Stonceliene leidęsi į ekskursiją „Šiaulių legendos ir tikrovė“. Ekskursija skirta ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems, nes visiems įdomu išgirsti įdomių istorijų apie savo miestą.

Idėja organizuoti šią ekskursiją V. Stoncelienei kilo su vaikais pasivaikščiojus po miesto parką, kur stovi medinės skulptūros. „Norėjau jas susieti su pasakomis ar legendomis, kurias galėčiau papasakoti vaikams. Tuo metu Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialas įgyvendino projektą, kurio metu vaikai buvo kviečiami kurti pasakas, istorijas, legendas ar sakmes apie žinomas mesto vietas ar objektus. Susiradau bibliotekos jau išleistą kalendorių, perskaičiau vaikų sukurtas istorijas ir pradėjau galvoje kurti ekskursijos maršrutą. „Ant kelio“ užvedė Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė, kuri ir pasiūlė rengti tokią ekskursiją“, – prisimena V. Stoncelienė.

Ekskursija prasideda Vilniaus gatvės bulvare, vėliau keliaujama Vasario 16-osios gatve link aikštės priešais Savivaldybę. Aplankius joje esantį fontaną ir vaikams improvizuojant, ką galėtų reikšti fontane pavaizduotas varlių orkestras (geriausias istorijas sukūrę vaikai nelieka be apdovanojimų!), toliau keliaujama prie seniausio miesto pastato – Šv. Petro ir Pauliaus katedros, kur klausomasi įdomios istorijos apie varpus, baroną Miunhauzeną ir kas nutiko jo arkliui Šiauliuose, bažnyčios pastatymą ir legendą apie jos likimą – paskutines gyvavimo akimirkas. „Kas turi nutiki, kaip turi susiklostyti aplinkybės, kokią reikšmę bažnyčiai gali turėti obuolys, kad ji prasmegtų, sužinosite išklausę, kokia pranašystė įrašyta jos pamatuose“, – pasakoja gidė.

Toliau Aušros taku keliaujama link Saulės laikrodžio aikštės. Aplankomos senosios miesto kapinės, pasiklausoma legendos apie palaidotą vampyrę, istorijos, kaip seniau nuodėmes turėdavo išpirkti parapijiečiai. Praėjus pro garsiuosius septynis ąžuolus, nukeliaujama prie „Lapės“, pasiklausoma legendos apie Talkšos ežerą, kiek jis turi vardų, kokie tuneliai yra po juo ir kur jie veda. Ekskursija baigiasi perėjus šalia esantį akmeninį labirintą.

Gidė Vilma Stoncelienė taip pat domisi Zubovų paveldu Šiauliuose, muzikiniu miesto gyvenimu, tad ateityje miestiečiams ir miesto svečiams žada pasiūlyti dar ne vieną įdomią ekskursiją.

Apie Šiaulių miesto legendas ir tikrovę sužinoti galite jau per Tris karalius, šį šeštadienį, sausio 6 d., 12 val. Šiaulių turizmo informacijos centras šia ekskursija užbaigs savo kalėdinių renginių ciklą.

Dar daugiau įdomių ekskursijų po miestą – kiekvieną šeštadienį. Daugiau informacijos rasite Šiaulių TIC tinklalapyje arba „Facebook“ paskyroje.

Būtina išankstinė registracija el. paštu tic@siauliai.lt arba  tel. (8 – 41) 523 110.

Šiaulių turizmo centro informacija

 

 

PASIRINKITE