Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Ką pamatyti Šiauliuose: dvariška prabanga, stebuklai ir tikras rojus smaližiams!

2017-07-31

Ką veikti Šiauliuose? Uždaviau sau tokį klausimą, nes savaitgalį noriu ne namie sėdėti, bet verčiau kur nors važiuoti ir smagiai laiką praleisti. O kai pamačiau, kokios Šiauliuose yra lankytinos vietos, buvau tikrai nustebintas! Noriu savo atradimais ir su tavimi, skaitytojau, pasidalinti. Tikiu, jog pats panorėsi čia atvykti ir jau žinosi, ką Šiauliuose pamatyti!

 

CHAIMO FRENKELIO VILA

 

Įsimylėjau vos pamatęs Chaimo Frenkelio vila – viena populiariausių kultūrinio turizmo vietų ne tik Šiauliuose, bet ir visoje Šiaurėska-pamatyti-siauliuose-chaimo-frenklio-vila-viduje-11124 Lietuvoje. Tik pažiūrėk, koks grožis! Akį žavi tiek vilos interjeras, tiek eksterjeras, viduje įrengta stilizuota, turtingą dvaro gyvenimą ir buitį atspindinti ekspozicija. Lauke yra parkas su nepaprastai puošniu fontanu, kur kiekvieną vasarą vyksta festivaliai, parodos, muziejų nakties renginiai. Aišku, čia taip pat labai puoselėjama žydų tautos kultūra, tad visi norintys gali išbandyti edukacinę programą „Košerinio maisto paslaptys“ bei susipažinti su košerinio maisto ruošimo ypatumais, paragauti tradicinių žydiškų patiekalų.

 

 

 

ŠOKOLADO MUZIEJUS

 

Prisipažinsiu, turiu vieną mažą silpnybę… Labai mėgstu šokoladą! Tad kai apie šią vietą sužka-pamatyti-anyksciuose-sokolado-muziejus-kulinarija-11176inojau, iškart užsimaniau apsilankyti ir tau apie ją papasakoti. Šiauliuose yra „Rūtos“ šokolado muziejus, kurio pavydėti galėtų net Belgijos meistrai. Vos pro duris įžengęs gali pasijusti kaip tas drakoniukas iš seno animacinio filmuko   Muziejus įsikūręs senajame fabriko pastate, siūlo apžiūrėti ekspoziciją, supažindinančią su jo istorija bei atskleidžiančią šokolado gaminimo ir skanavimo paslaptis. Be to, čia yra visokiausių žaidimų, interaktyvių užsiėmimų, o užsisakęs „Saldžiąją laboratoriją“ pats galėsi išmokti ir visokiausių šokoladinių skanėstų pagaminti!

 

STEBUKLINGA ARKA IR MIESTO KELRODIS

 

Apsilankius naujoje vietoje tiesiog privalu pamatyti du dalykus: ryškiausią miesto akcentąka-pamatyti-siauliuose-bulvaras-arka-11162 bei pagrindinę alėją, kurioje nuolat gyvenimas verda. Tad atvykęs į Šiaulius būtinai pereik pėsčiųjų gatve (Vilniaus gatvė, nuo Tilžės gatvės iki Didždvario gimnazijos) bei aplankyk Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą. Pastaroji yra tarsi kelrodė, rodanti atvykusiems, kur yra miesto centras. O pėsčiųjų gatvė, be abejo, yra svarbiausia šiauliečių bei miesto svečių laisvalaikio leidimo, poilsio, pramogų ir prekybos vieta. Be to, čia rasi ypatingą objektą – arką. Sako, jog sugalvojus norą ir per ją perėjus, jis būtinai išsipildys.

 

„GELEŽINĖ LAPĖ“ IR CENTŲ KAMBARYS

 

ka-pamatyti-siauliuose-gelezine-lape-aplinka-11155Ieškai kažko išskirtinio? Šiauliuose rasi tikrai unikalių objektų ir vietų! Ar žinojai, jog didžiausia gyvūno skulptūra yra būtent Šiauliuose? Ežero gatvėje aukštai uodegą pakėlusi stovi „Geležinė lapė“ (ne, ne ta, kur facebook’e pokštauja). Šios gražuolės svoris – beveik 7 tonos, ilgis – apie 6,6 metro, aukštis – net 25 metrai! O jos plieninėje širdyje paslėpta kapsulė su žinute ateities kartoms.

Kad jau apie metalus prakalbom. Tik pagalvok, Šiaulių universiteto bibliotekoje yra kambarys, dekoruotas vien lietuviškais centais! Tam buvo panaudota daugiau nei 150 tūkstančių monetų. Įspūdinga, tiesa? Labai įdomi, neeilinė vieta ir puikus būdas mūsų senąją valiutą atminti.

 

 

 

UNIKALŪS MUZIEJAI

 

Yra toks labai populiarus ir smagus serialas „Didžiojo sprogimo teorija“, o vienas jo perska-pamatyti-siauliuose-gelezinkelio-muziejus-dirbtinis-11179onažų – tiesiog pamišęs dėl traukinių! Tad manau, jog apsilankymas Šiauliuose įsikūrusiame geležinkelio muziejuje jam tikrai patiktų. Kaip ir tau! Čia sukaupta net apie 6 tūkstančiai eksponatų, išsidėsčiusių vidaus ir lauko ekspozicijose. Visi tikrai norės prie tokio gražaus garvežio nusifotografuoti. Ypač vaikai.

 

Tu turbūt žinai, jog Šiauliai dviračiais garsėja. Juk čia yra didžiausia dviračių gamintoja Šiaurės Europoje! Tad nieko nuostabaus, jog ir šiai transporto priemonei Šiauliuose yra muziejus skirtas. Beje, šis dviračių muziejus yra vienintelis toks visoje Lietuvoje! Čia gali ir palenktyniauti, ir tikrai įdomių dalykų pamatyti. Pavyzdžiui, „bėgiojančią mašiną“! Tai medinis dviračio prototipas, kuriuo 1792 metais, pasispirdamas kojomis, po Paryžių vienas grafas važinėjo.

 

MYLINTIEMS GAMTĄ

 

Tikrai galime džiaugka-pamatyti-siauliuose-botanikos-sodas-tiltas-11150tis, jog Lietuvoje tiek „žalių“ vietų turime (kai kas užsienyje tokiais dalykais tik per televizorių grožėtis gali!). Tad jei myli gamtą ir būsi Šiauliuose, būtinai apsilankyk Šiaulių universiteto botanikos sode.  Čia sukaupta daugiau kaip 4 tūkst. skirtingų rūšių ir veislių augalų, viena didžiausių Lietuvos nykstančių augalų kolekcijų, taip pat nykstantys Europos augalai. Ne tik orchidėjų grožiu atsižavėti negalėsi, bet ir keistų dalykų sužinosi. Pavyzdžiui, kad „dvokiančioji ferula“ yra visai ne tai, ką pagalvoji pavadinimą perskaitęs. Tai – visame pasaulyje gurmanų vertinamas prieskonis!

 

Taip pat Šiauliuose rekomenduoju Talkšos ekologiniu taku paėjėti. Jo ilgis – apie 5 km, kuriuose išsidėsčiusios 19 stotelių su informatyviais stendais apie Talkšos ežero pakrančių augmeniją, gyvūniją, ir istoriją. Beje, šio ežero pakrantėje rasi ir mano jau minėtą „Geležinę lapę“.

 

PASITIKRINK LAIKĄ IR PAJAUSK SAULĖS SKONĮ

 

Kokie yra Šiaulių simboliai? Saulė ir šaulys. Tad būnant Šiauliuose būtinai reikia į saulės laikrodžio aikštę nueiti, kur visus šiuos dalykus įamžinantį ansamblį pamatysi. O jei dieną dangus giedras, tai ir laikrodį pasitikrinsi Saulės šešėlio rodyklė ant didžiulio ciferblato čia suksis nuo 18 metrų aukščio obelisko, kurio vka-pamatyti-siauliuose-saule-vaizdas-patiekalas-11148iršuje bėgantis šaulys įsitaisęs.

Aišku, vienas svarbiausių dalykų kelionėse yra maistas. O Šiauliuose esančiose kavinėse gali sužinoti, koks yra „Saulės skonis“! Tai patiekalas ir gėrimas tuo pačiu pavadinimu: švelniai ant grotelių paskrudusi vištiena, apgaubta įvairiomis saulės spalvomis nušvintančiu gaiviu padažu bei kokteilis iš Lietuvos augalų ir žolelių ir šiltųjų kraštų vaisių. Mmm… Paragauk!

 

DUONOS KEPIMAS TIKROJE MALŪNININKO SODYBOJE

 

Ar nori pats iškepti duoną? Taip, kaip darydavo mūsų protėviai? Šiauliuose tai gali išbandyti, jei užsuksi į Žaliūkių malūnininko sodybą, etnokultūros, tradicinių papročių ir pramogų erdvėje, apsuptoje šiuolaikinio miesto. Čia rasi atkurtą malūOLYMPUS DIGITAL CAMERAnininko trobą, restauruotą XIX a. antros pusės Lietuvos tradicinės medinės architektūros statinį – Žaliūkių vėjo malūną (vienintelį tokį Šiauliuose išlikusį!).

Sodyboje ne tik vyksta kasdienis malūnininko šeimos gyvenimas: (malami grūdai, kepama duona), bet ir švenčiamos lietuviškos kalendorinės šventės (Velykos, Užgavėnės ir kitos) bei vyksta populiarūs muziejaus edukaciniai užsiėmimai: „Duonos kepimas“, „Ekskursija su malūnininku ir duonos degustacija“.

Ir tai tikrai ne viskas, ką saulės mieste pamatyti galima. Šiauliuose visuomet vyksta daug įvairiausių renginių, apie kuriuos sužinosi užsukęs į Šiaulių turizmo informacijos centro renginių skiltį internete. O pačioje svetainėje bet kada rasi patarimų bei idėjų, kokias lankytinas vietas Šiauliuose pamatyti bei kokiomis veiklomis užsiimti. Bus tikrai įdomu, tad griebk šeimą, draugus ir užkeliauk Šiaulius!

 

Straipsnis parengtas ir pirmą kartą publikuotas www.makaliauslietuva.lt

PASIRINKITE