Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Ką būtina paragauti Šiauliuose?

2017-01-18

IMG_0166Gundantis šokolado aromatas, sodrus giros kvapas ir neatrastas žiemos skonis. Šiemet tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur“ įvairiaspalviais medžiais sausio 20 – sausio 22 dienomis pražysiantis Šiaulių stendas pakvies ne tik susipažinti su naujais turizmo produktais, bet ir paskanauti „Gubernijos“ giros ar išbandyti natūralius vaistinės „Valerijonas“ kremus.

 

Šiauliuose svetingumo akcijos jau prigijo

 

Jau šią savaitę prasidėsiančioje tarptautinėje turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“ kulinarinį miesto patrauklumą pristatys ir Šiauliai. Parodos dalyviai Šiaulių stende turės galimybę susipažinti su visą žiemą besitęsiančia svetingumo akcija „Žiemos skonis“. Ši akcija buvo pristatyta šiandien Šiaulių turizmo informacijos centre vykusios spaudos konferencijos metu surengtoje akcijos patiekalų degustacijoje.

 

Kavinė „Burbuliukas“ akcijai sukūrė tris naujus kokteilius: „Žiemos šarmingąjį“, „Pasiilgau vasaros“ ir „Rauduonskruostį“. Visi trys kokteiliai veikia ne tik kaip vitaminų „bombos“, bet ir leidžia organizmui sušilti. Kavinė „Rūta“ pasiūlė pasijausti tikrais karaliais ir pagurkšnoti „Karališkojo karšto šokoladinio gėrimo“, kokiu mėgavosi Europos aukštuomenė XVII-XIX amžiuje, už lango žibant sniegui ar tiesiog išbandyti šokoladinės „Lavos“ su ledais – karšto, tarsi lava besiliejančio šokoladinio pudingo, patiekiamo su vanilinių ledų „gniūžte“. Kavinė „Pegasas“ savMorganaso meniu praturtino karštais paplotėliais su vaisiais ir ledais ir pyragaičiu „Pegasas“ bei prie kavos.

 

Kaip teigia kavinės „Pegasas“ gamybos vadovė Odeta Remeikienė, šio pyrago biskvitas – patikrintas laiko. „Lankytojai jį įvertino, tad galvodami apie tai, ką pateikti prie kavos, nusprendėme, kad maskarponės sūriu ir amaretu pagardintame pyragaityje privalo būti ir biskvitas“, – sako O. Remeikienė. Vaistinės „Valerijonas“ arbatinė savo lankytojus vilioja veganišku, itin sveiku, becukriu tortu „Žiemos mozaika“ ir „Kalėdiniu datulių pyragu“, kuriuos neabejotinai turėtų pamėgti visi saldėsių mėgėjai. „Kapitonas Morganas“ žiemos akcijai yra parengęs visą Maroko virtuvę: marokietiškai marinuotas alyvuoges, avinžirnių ir skrudintų migdolų humusą, auksinę skumbrę „Mahi – Mahi”,vištienos „Tadžiną”, ėriuko „Rump” kepsnį, menkę bei medaus, datulių ir karamelizuotų riešutų pyragą su šokolado ir mėtos ledais. Kaip teigia kavinės „Kapitonas Morganas“ šefas Ruslan Bolgov, „Žiemos akcijai“ norėta kažko ypatingai šildančio.

 

sd„Marokiečiai savo patiekaluose naudoja gausybę natūralių prieskonių, padedančių sušilti organizmui“, – sako R. Bolgov. Anot jo, šiauliečiai ir miesto svečiai itin mėgsta naujoves, tad jau šį savaitgalį kavinės virtuvę bus praturtinta ir ukrainietiškais patiekalais. Salotų baras „Savynė“ šiauliečius ir miesto svečius masina kavos „Žiemos pasaka“ aromatu. Kavinės savininkės Gailutės Martinkienės teigimu, ši kava ypatinga, sušildanti, kvepianti cinamonu, turinti imbiero aštrumą ir pieno putos lengvumą. Sumuštinių baras „Gimme“ pasirūpino, kad Kalėdos tęstųsi visą žiemą – lankytojams siūlomas „Kalėdinis sumuštinis“. „Centro šokoladinė“ siūlo atsigaivinti „Rožėmis sniege“.

 

Akcijoje dalyvauja aštuonios miesto kavinės. Su visą žiemą besitęsiančia svetingumo akcija „Žiemos skonis“ turės galimybę ir parodos „Adventur“ dalyviai. Šiauliai savo kulinarines akcijas pradėjo gerokai anksčiau, nei viešai buvo pagarsinta turizmo parodos „Adventur“ tema. Praėjusių metų pradžioje sėkmingai startavo skirtingas kavines subūrusi akcija „Ragauju Lietuvą“. Pavasarėjant bus pristatytas dar vienas gurmaniškas svetingumo ir turizmo skatinimo produktas – „Saulės skonis“, susijęs su Šiaulių – saulės miesto tapatybe.

 

Stendas kvepės šokoladu, gira ir duona

 

Šiemet Šiaulių miesto stende bus pristatyti ne tik sukurti turizmo produktai, bet ir savo populiarumo neprarandantys, vietinių bei užsienio turistų įvertintos lankytinos vietos. „Rūtos“ šokolado muziejus atskleis dalelę šokolado paslapčių, kurios lankytojams atveriamos muziejaus ekspozicijoje, šokolado dirbtuvėse ir degustacijose istoriniame fabriko pastate Šiauliuose. Širdžiai apsalus bus galima gurkštelėti vienintelės Lietuvoje, nacionalinės kokybės giros sertifikatą turinčios „Gubernijos“ giros ir „Go Green“ gėrimo bei paragauti „Juonės pastogės“ gaminamos duonos.

 

Šiaulių stendas nukels ir į vieną seniausių vaistinių Lietuvoje – vaistinę „Valerijonas“.Po šiųmetinės rekonstrukcijos Provanso stiliumi alsuojančioje vaistinės arbatinėje įsikūrė sveikatinimo oazė su sveiko maisto virtuvės patiekalais, edukacinėmis programomis, degustacijomis ir gamybinėmis laboratorijomis. Šiaulių stendo lankytojams bus suteikta galimybė išbandyti šioje vaistinėje gaminamus natūralius kremus, degustuoti aliejus. Pažintis su istorija – interaktyviu būdu Vieną reikšmingiausių Šiaurės Lietuvos dvarininkų šeimų – grafus Zubovus jau galima pažinti ir interaktyviu būdu. Šiaulių „Aušros“ muziejus parengė penkis interaktyvius virtualios ekskursijos maršrutus po Zubovų dvarų sodybas Šiaulių mieste ir jo apylinkėse: Bubiuose, Ginkūnuose, Naisiuose, Aleksandrijoje. Ši virtuali ekskursija itin patogi tuo, kad žmonėms nereikia taikytis prie ekskursijų vadovo – aplankyti Zubovų dvarus susidomėjusieji gali savarankiškai. Šiaulių „Aušros“ muziejus yra parengęs ir daugiau naujovių.

 

Prieš keletą mėnesių Chaimo Frenkelio viloje atidarytos pirmosios ir vienintelės Lietuvoje odininko dirbtuvės, skirtos edukacinei veiklai. Edukacijų dalyviai gali patys išbandyti, kaip veikia odos kirtimo presas, kaip reikia odą siūti, kniedyti, klijuoti, dekoruoti, kad neišvaizdus odos gabalas virstų stilingu gaminiu. Be minėtos edukacijos, čia galima susipažinti ir su žydų tradicinės virtuvės paslaptimis.

 

Naujos edukacinės programos ir ekskursijos

 

FullSizeRenderNaujai pažvelgti į miestą kviečia naujos Šiaulių turizmo informacijos centro sukurtos ekskursijos: ekskursija-degustacija su ponia Antanina „Šiauliai: retro skoniai ir pasakojimai“ atskleis įdomius tarpukario Šiaulių momentus, su miesto papročiais ir pomėgiais susipažinti leis ekskursijos „Nuėmus užmaršties skraistę“, „Šiaulių legendos“, „Laiko spalvos Šiaulių Aušroje“, literatūrinius Šiaulius pakvies pažinti ekskursija „Literatūriniai Šiauliai“, kodėl Šiauliai vadinami Saulės vardu, bus atskleista ekskursijoje „Kaip Lieporiai saulę Šiauliams dovanojo“.

 

Šiaulius galima apžiūrėti per vieną dieną, bet pajusti miesto dvasią, aplankyti išskirtinius objektus, patiems tapti, nors laikinai, šio miesto dalimi ir praturtėti dvasiškai, vienos dienos neužteks. Ekskursijų ir edukacinių programų gausa Šiaulių turizmo informacijos centre stebina ne tik Saulės miesto svečius, bet ir vietos gyventojus. Belieka tik pasirinkti labiausiai patinkančią.

Informacijos apie “Žiemos skonį” ieškok www.siauliai-events.lt

PASIRINKITE