Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

IR RUDUO ŠIAULIUOSE GALI BŪTI SMAGUS!

2017-10-27

Patirkite Šiaulių miesto unikalumą, keliaukite į netikėtas erdves. Rudens snaudulį išvaikys edukaciniai užsiėmimai, renginiai, gurmaniškos kelionės. Naujos ekskursijos žada naujus potyrius ir pažintis.

 

EKSKURSIJOS

 

I. ŠIAULIAI: PAKIEMIAIS, PAGRIOVIAIS IR PATVORIAIS!?

 

DSC_0028_3
„Sveiki, lobių ir atradimų ieškotojai! Lekiame ieškoti lobių ir visokių nuostabių dalykų už jūrų marių… O gal ir pas mus visko yra? Už aukštos tvoros nuo svetimos akies paslėpta ar požemyje saugiai užmūryta?“, – paklaus gidas.

Šiauliečiai ir miesto svečiai kviečiami pasivaikščioti po Šiaulius ten, kur įprastai per ekskursijas netenka nuklysti – į palaukes, per laiptus ir tiltelius, pagrioviais ir net patvoriais, o gal ir į požemį koją įkelti ar į paslaptingą mūro užtvarą pabelsti.

Maršrutas: Vilniaus gatvė, Kaštonų alėja, Aušros alėja, S. Lukauskio gatvė, Žvejų skersgatvis, Ežero gatvė, Saulės laikrodžio aikštė, S. Šalkauskio, Trakų, Vilniaus gatvės.
Ekskursijos trukmė – 2 val.
Ekskursijos kaina grupei – 70 Eur.

 

II. „PIETINIA KRONIKAS“ GYVAI

 

Pietinio kult21150236_111695686190691_1329700509196055233_nūra užsimezga būtent čia, Šiaulių pietiniame rajone. Norim to ar nenorim. Kas žino, blogai tai ar gerai? Žinom tik tai, kad mes, šiauliečiai, tikrai skiriamės nuo kitų…

Pagal Šiaulių kronikas ir R. Kmitos „Pietinia kronikas“ parengta ekskursija sugrąžins į posovietinio gyvenimo virsmą, XX a. pabaigą.

Maršrutas: Varpo gatvė, Vytauto gatvė, Žemaitės gatvė, Šiaulių geležinkelio stotis, buvusi gamykla „Nuklonas“, prekybos centras „Lyra“, pietinio mikrorajono bulvaras, prekybos centrų kompleksas Aido gatvėje, Lieporių mikrorajonas, „Saulėtekio“ gimnazija.
Ekskursijos trukmė – 2 val. (autobusu).
Kaina už gido paslaugą – 70 Eur.

 

III. ISTORINIAI ŠIMTMEČIO MARŠRUTAI ŠIAULIUOSE

 

Su valstybės šimtmečiu susijusių vietų, asmenybių ir istorinių įvykių Šiauliuose gausu. Maršrute siūlomos vietos atskleidžia kelią į Nepriklausomybę Šiauliuose, pradedant XIX a. antros pusės įvykiais, baigiant nepriklausomos Lietuvos gyvenimą kūrusių asmenybių prisiminimu (miesto burmistras, švietėjai ir kt.).

4 km maršrutas (devynios stotelės) atskleidžia sudėtingą kelią į Nepriklausomybę Šiauliuose. Galima rinktis ir lengviau įveikiamą maršrutą.

I dalis pėsčiomis. „Aušros“ paminklas, Didždvario rūmai ir parkas, Aušros alėjos ir Dvaro gatvės sankryža, Prisikėlimo aikštė, Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Savivaldybės pastatai, buvęs kino teatras „Kapitol“, Povilo Višinskio paminklas, Juliaus Janonio gimnazija, „Rūtos“ fabrikas, vandentiekio bokštas, Šiaulių centro poliklinika, Šiaulių universiteto bibliotekos pastatas, S. ir K. Venclauskių namai.

II dalis autobusu. Maršrutas: Stoties gatvė (J. Murkos paminklas, buvęs fabriko „Birutė“ pastatas, Tilžės gatvė, Vytauto gatvė (poeto Jovaro namas), Žemaitės gatvė („Laiptų“ galerija – P. Bugailiškio namas), Birutės gatvė, J. Basanavičiaus gatvė, Aušros alėja („Aušros“ muziejaus pastatas, Sąjūdžio būstinė Aušros al. ir M. Valančiaus g. kampe, G. Bagdonavičiaus namas), V. Kudirkos gatvė, Žemaitės gatvė, Dvaro gatvė („Gubernija“), Dvaro gatvė (V. Kudirkos mokykla), Tilžės gatvė, Ežero gatvė (Saulės laikrodžio aikštė, kapinės, karių savanorių kapai, pastatas Ežero ir Vilniaus gatvės kampe), Vilniaus gatvė (sustojimas prie Ch. Frenkelio paminklo).

Ekskursijos trukmė – 2 val.
Ekskursijos kaina grupei – 70 Eur.

 

IV. ŠIAULIAI – TAI, KAS SVARBIAUSIA

 

Kas žmogui svarbiausia? Gal norėtumėte praskleisti gyvenimo svarbos šydą per neįprastą ekskursiją? Likimas, istorija, tikėjimas ir kūrybingi žmonės nusprendė sudaryti „sutartį“, kad įprasmintų savo galias, fantazijas irgebėjimus. Amžinųjų ir svarbiausių vertybių kolekcija, padovanota Šiauliams.

Maršrutas: Prisikėlimo aikštė, skulptūra „Senelis ir anūkai“, Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Saulės laikrodžio aikštė, bulvaras. Skulptūra „Motinystė“ prie Didždvario gimnazijos, laikrodis „Gaidys“, paminklas popiežiui Jonui Pauliui II.

Ekskursijos trukmė – 2 val.
Ekskursijos kaina grupei – 50 Eur.

 

davV. NAUJIENA!!! EKSKURSIJA IR NEEKSKURSIJA „ŠIAULIŲ BULVARO PASAKA“

 

Įsivaizduokite, kas būtų, jei atgytų Vilniaus gatvės simboliai. Kokią istoriją galėtų papasakoti Nykštukai? O Beždžionėlės prie banko – ar jos turtingos? Kas paliko Batą? Ką veikia Pelikanai bulvare? Gal jie pasiilgo skrydžio į šiltuosius kraštus? Kaip galėjo Jautis užlipti ant stogo? Tiek daug klausimų, į kuriuos atsakymus ekskursijos ir neekskursijos metu ras patys moksleiviai (skirta mokyklinio amžiaus vaikams).

Maršrutas: Šiaulių bulvaras (nuo skulptūros „Trys nykštukai“ iki Gaidžio laikrodžio aikštės).

Ekskursijos trukmė – 1,50 val.
Ekskursijos kaina grupei – 50 Eur.

 

VI. EKSKURSIJA-DEGUSTACIJA „ŠIAULIAI: RETRO SKONIAI IR PASAKOJIMAI“

 

Laiko mašina į tarpukario Šiaulius su ponia Antanina!
Malonioje aplinkoje, skambant muzikai, skanausite patiekalų, kurių receptai išsaugoti smetoniškoje valgių gaminimo knygoje, išgirsite netikėtų ir nuotaikingų pasakojimų, galėsite pažaisti populiarų tarpukario žaidimą „Gėlių kortos“. Geros emocijos gali būti įamžintos senovinėje nuotraukoje!
Maršrutas: Gaidžio laikrodžio aikštė, „Presto“ arbatinė, Povilo Višinskio aikštė, skulptūra-fontanas „Saulės diskai“, Tilžės gatvė šalia Valstybinio Šiaulių dramos teatro, kavinė „Savynė“.
Ekskursijos trukmė – 2–3 val.
Ekskursijos kaina grupei – 70 Eur.
Degustacijos kaina 1 asmeniui – 6,10 Eur (3 patiekalai, kava).
Fotoseansas (grupės) Fotografijos muziejuje – 30 Eur.

 

EDUKACIJOS

 

ŠOKOLADINĖS GROŽIO DIRBTUVĖS

 

Saldžios svajonės pildosi Šokolado muziejuje! Pasitelkus dažus iš gamtos – iš juodųjų serbentų, pomidorų, burokėlių, žaliosios arbatos ir kt., baltasis šokoladas virs spalvotu šokoladu, o lūpų balzamas iš kakavos sviesto – švelniai rožiniu ar raudonu balzamu. Gal geltonu? Žaliu? Žaidimas su spalvomis puošiant tortą ir skanavimas.

Trukmė – 1,5 val.
Kaina asmeniui – 10 Eur.
Adresas: Šokolado muziejus, Tilžės g. 133.

 

KŪRYBINIO MĄSTYMO LABORATORIJA

 

Išlaisvink kūrybiškumą!

Kūrybinis mąstymas – tai naujų idėjų kūrimas, netikėtos sąsajos tarp jau žinomų idėjų, originalūs ir įdomūs įvairių situacijų sprendimo būdai. Svarbiausias kūrybinio mąstymo laboratorijos tikslas – pasitelkus įvairias tradicines ir netradicines priemones, skatinti vaikų kūrybiškumą ir gebėjimą improvizuoti. Vaikai žaisdami tyrinės meno kūrinius, atliks įvairių kūrybinių užduočių. Netikėti įvairių objektų panaudojimo būdai skatina kūrybiškumą, lavina vaizduotę, įgalina sąmoningai siekti originalumo.

„MENOPOLIO“ edukaciniai ir kūrybiniai užsiėmimai rengiami grupėms (ne mažiau nei 10 asmenų). Pritaikyta 1–5 klasių moksleiviams.

Kaina asmeniui –1 Eur.
Trukmė – 45–60 min.
Adresas: Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245.

 

ŠALIA ARKLIO

 

Kodėl kosti arkliai?
Atsakymai į pačius keisčiausius klausimus apie arklius ir galimybė juos paglostyti Šiaulių jaunųjų gamtininkų centre. Čia vaikai supažindinami su žirgų charakterio ypatumais, jų biologinėmis ir psichologinėmis savybėmis, priežiūra, treniravimu, žirgų sporto rūšimis.

Skirta ikimokyklinukams ir 1–12 klasių moksleiviams. Minimalus skaičius grupėje – 12 vaikų.

Kaina asmeniui – 1,20 Eur.
Adresas: Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras, Žuvininkų g. 18.
Trukmė – 45 min.

 

DUONOS KEPIMAS

 

Kepkite ir ragaukite tikrą naminę duoną!
Sakoma, jog duonos skonis – tai gyvenimo skonis. Norite sužinoti, koks jis? Ateikite pas mus, į Žaliūkių malūnininko sodybą, kur jus maloniai priims šventiškai nusiteikusi gaspadinė – juk šiandien bus kepama kvapni, natūraliai subrandinta naminė duonelė! Susėdę prie karščiu alsuojančios krosnies išgirsite pasakojimą apie sunkų duonos kelią nuo sėjos iki balta staltiese užtiesto stalo, sužinosite valstiečių buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas, papročius ir ritualus, išmoksite naudotis duonkepe, minkysite tešlą, kepsite ir ragausite duonelę.

Edukacinių užsiėmimų (lietuvių, anglų, rusų k.) kainos: II–V po 17 val. – 43 Eur, VI po 16 val. – 86 Eur.
Ekspozicijos lankymo kaina suaugusiam žmogui – 1 Eur, moksleiviui – 0,50 Eur.

 

PAŽINTIS SU ŠIAULIŲ GELEŽINKELIŲ MUZIEJUMI

 

Pasimatuok geležinkelininko profesiją! Pažintis su lauko ir vidaus ekspozicija: traukinio ratu, bilietų komposteriu, uniforma ir kt. Pagal dalyvių amžių parenkamos specialios praktinės užduotys ir žaidimai: traukinuko spalvinimas, kryžiažodžio sprendimas, bilietų žymėjimas, pažintis su geležinkelininko profesija.

Muziejuje sukaupta apie 6000 eksponatų. Ekspozicija užima 13 ha plotą. Ji skatina lankytojus būti ne tik stebėtojais, bet ir aktyviais dalyviais.

Skirta 1–12 klasių moksleiviams. Muziejus pritaikytas judėjimo negalią turintiems lankytojams.
Trukmė – 1–1,5 val.
Įėjimas nemokamas.

 

NAUJIENA! IR MAISTAS, IR VAISTAS: EKOLOGIŠKI ŠALTAI SPAUSTI ALIEJAI IR DAIGINTI GRŪDAI

 

Augaliniai aliejai, prasikalusio grūdo daigas daro stebuklus ir suteikia gyvybinės jėgos ir energijos!

Naujoje „Valerijono“ edukacinėje programoje – pažintis su aukštą biologinę vertę turinčiais produktais: šaltai spaustais aliejais ir daigintais grūdais. Pirmoje edukacinės programos dalyje – pažintis su ekologiškų šaltai spaustų aliejų rūšimis, kiekvieno iš jų teikiama nauda ir vartojimu, antroje – su patiekalais iš daigintų grūdų. Trukmė – ~1 val. Kaina asmeniui – 8 Eur. Adresas: vaistinė „Valerijonas“, Vilniaus g. 173.

PASIRINKITE