Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Į Šiaulius nužengs prancūziška meilės dvasia

2016-07-27

DSC_1245Į Šiaulius 13-tą kartą grįžta Monmartro respublika. Rugpjūčio 3-6 d. Kultūros centras “Laiptų galerija” 13-tą kartą pakvies į festivalį „Šiaulių Monmartro respublika“. Šįmet jis skirtas Šiaulių 780 metų jubiliejui, o jo credo – meilė.

 

Monmartras simbolizuoja laisvę, meilę, todėl šios vertybės plačiąja prasme ir bus ta ašis, apie kurią suksis visas pleneras.

 

Direktorė pranešė, kad į plenerą atvykti žada 28 dailininkai iš penkių šalių: Olandijos, Latvijos, Sirijos, Didžiosios Britanijos ir Lietuvos. Nors čia pat vadovė suabejojo, juk pabėgelio statusą Lietuvoje turintis tapytojas siras Majadas Kara jau lyg ir Lietuvą atstovauja, o Martynas Juchnevičius, Didžiojoje Britanijoje gyvenantis žymaus dailininko Eduardo Juchnevičiaus sūnus, save vis dar laiko šiauliečiu. Spaudos konferencijoje Janina Ališauskienė pranešė, kad pirmą kartą į festivalį atvyks penki dailininkai, kiti – jau dalyvavę ankstesniais metais.

 iP7IY4L5V

Festivalis prasidės rugpjūčio 3 d. 18 val. teatralizuotu atidarymu „Laiptų galerijoje“. Prancūziškas dainas atliks aktorė ir dainininkė Rasa Rapalytė, pasirodys grupė „Ritmas kitaip“ bus atidaryta grafiko Eduardo Juchnevičiaus kūrybos darbų paroda, prisistatys plenero dalyviai.

 

Kūrybinis procesas vyks „Laiptų galerijos“ sode, plenero tema – miesto spalvos. Paskutinę festivalio dieną kūrėjai persikels į Šiaulių bulvarą. Čia prie P. Višinskio paminklo vyks dailininkų performansas.

 

Kūrybinio plenero metu sukurti darbai bus pristatomi 6 d. 17 val. „Laiptų galerijoje“ atidarytoje parodoje.

 

Kaip komentavo „Laiptų galerijos“ direktorė, šio plenero tikslas – ne tik kūryba, bet ir kultūrinis bendravimas, todėl menininkai lankysis ir kituose renginiuose. Rugpjūčio 6 d. 18 val. šv. Jurgio bažnyčioje koncertuos Valstybinis Vilniaus kvartetas ir solistas Liudas Mikalauskas. Kitą vakarą, tik jau 21 val., „Laiptų galerijoje“ vyks Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro atlikėjų koncertas „Miuziklų MIXtūra“ .

 

Neatsiejama „Monmartro respublikos“ dalis – poezijos skaitymai. 6 d. prie „Žiburio“ knygyno Lietuvių poetų eiles skaitys Šiaulių valstybinio dramos teatro aktoriai Monika Šaltytė ir Juozas Bindokas, gros grupė „Auksa žovis“.

 

„Šiaulių Monmartro respublika – tradicinis, tačiau išskirtinis renginys. Noriu padėkoti organizatoriams už sukurtą ilgametę tradiciją, kas iš tiesų nėra labai paprasta nuolat skubančiame pasaulyje. Pleneras unikalus ir tuo, kad autoriai kuria ne būsimų darbų eskizus, kaip įprasta, o užbaigtus darbus, kuriuos renginio pabaigoje eksponuoja parodoje“, – kalbėjo miesto mero pavaduotojas Stasys Tumėnas.

 

„Laiptų galerijos“ direktorė Janina Ališauskienė spaudos konferencijoje neišdavė siurprizų, kurie laukia festivalio lankytojų. Ji atkreipė dėmesį, kad bulvare vykstančias akcijas paįvairins mimų, gyvų skulptūrų pasirodymas, o rugpjūčio 5 d. 22.30 val. pirmą kartą Šiauliuose bus demonstruojamas šviesų ir videoprojekcijų performansas „Prancūzų impresionistai“ ant „Laiptų galerijos“ pastato.

PASIRINKITE