Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Gidas – tai gyvenimo būdas, o ne profesija

2018-02-21

cof

1990 m. Pasaulio turizmo gidų asociacijos federacija nusprendė švęsti Tarptautinę gido dieną kasmet vasario 21 d. Lietuvoje Tarptautinė gido diena švenčiama nuo 2003 m.

 

Šiaulių turizmo informacijos centras – vienintelis gidų kursų organizatorius Šiaurės Lietuvoje. Siekiantiesiems gauti gido pažymėjimą suteikiama galimybė mokytis, o nuo 2017 m. – ir nuotoliniu būdu.

 

Kursų dalyviai gilina savo kultūros istorijos, architektūros, istorijos žinias, lavina retorinius gebėjimus, mokosi ekskursijų rengimo ir vedimo metodikos subtilybių. Kursus vainikuoja kiekvieno dalyvio parengta autorinė ekskursija po Šiaulius – jose dalyvauti ir jas įvertinti kviečiami visi kursų dalyviai. Kursus baigusieji sėkmingai veda ekskursijas.

 

Sukauptos žinios – dar ne viskas. Gido darbe svarbu, kaip jas pateiki. Nors gidas turi žinoti 10 kartų daugiau nei klausytojai, tai jokiu būdu negali būti žinių demonstravimas. Jei žmogus turi didelį žinių bagažą, bet nesugeba jo perteikti įdomiai – gido darbas ne jam. Taigi gidas turi ne tik žinoti istorinius faktus, būti psichologu, jam padeda ir biologijos, ir chemijos žinios, inovatyvių technologijų taikymas, kūrybiškumas. O svarbiausia –  gidas turi turėti didelę širdį ir mylėti žmones.

 

2016 m. Šiaulių turizmo informacinio centro organizuojamus gidų kursus lankė ir baigė 15 gidų, 2017 m. – 17, o  2017 m. gidų kursus pradėjo lankyti 21 gidas.

 

Iš viso Šiaulių mieste gido pažymėjimą turi net 66 gidai.

 

Pernai Šiaulių turizmo informacijos centras organizavo, o gidai vedė net 120 ekskursijų po Šiaulių miestą. Iš viso jose dalyvavo 2361 žmogus.

 

2017 m. sukurta ir miestiečiams bei miesto svečiams pasiūlyta 19 naujų ekskursijų maršrutų, atskleidžiančių Šiaulių miesto tapatybę įvairiais laikotarpiais, skirtingomis temomis, skirtingiems adresatams: „Dvi aikštės – du gyvenimai, arba nuo Kalniuko link Paryžiaus”, „Atgaiva sielai ir kūnui“, „Šiauliai. Kelias į Vasario 16-ąją“, „Vartus į praeitį atvėrus“, „Simbolinis žvilgsnis į Šiaulius“, „Tarpukario perlai“, „Shalom – Shavli“, „Garsūs švietėjai – Šiauliams“, „Vokiečių belaisvio tiltai – tarp pokario ir nūdienos Šiaulių“, „Kunigaikščių Oginskių pramintais takais“, „Laiko ženklai Šiauliuose”, ,,Viena  diena  tarpukario  Šiauliuose. 1939 metai“, „Žydiškieji Šiauliai. Dingusio pasaulio pėdsakais“, „Baltojo chalato pasakojimai“, „Papilės laiko vingiais“, „Saldūs Šiauliai“, „Šiauliai – pakiemiais, patvoriais, pagrioviais…“, „Pietinia kronikas gyvai“, „Šiaulių bulvaro pasaka“.

 

Šiemet Šiaulių turizmo informacijos centras miestiečiams jau siūlo šiuos naujus ekskursijų maršrutus: „Tu ateik į pasimatymą“, „Sąjūdis. Laisvo žodžio vedami, roko lydimi“, „100-mečio Šiauliai“, ekskursiją-žygį į Aleksandriją.

 

Šiaulių TIC sveikina visus gidus su Tarptautine gido diena ir linki tvirtų kojų, karštos širdies, aštrios akies, lankstaus liežuvio, smalsios nosies ir… arklio sveikatos!

 

Šiaulių turizmo informacijos centro inf.

PASIRINKITE