Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

DU SAVAITGALIAI – DVI TARPTAUTINĖS PARODOS

2018-02-09

 

Sausio 26-28 d. Vilniuje vykusi tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda ADVENTUR 2018, o vasario 2-4 d. Rygoje surengta 25-oji tarptautinė specializuota turizmo ir laisvalaikio paroda BALTTOUR 2018 pakvietė visus besidominčius kelionėmis atrasti naujas patirtis bei įspūdžius. Parodų maratoną atlaikė ir į gimtąjį miestą turistus užsukti kvietė Šiaulių turizmo informacijos centro komanda ir draugai – Šiaulių „Aušros“ bei Šokolado muziejai.

 

Šių metų Viniuje vykusios parodos tema buvo „Keliauk kitaip!“, tad į turizmą buvo pažvelgta iš kitos perspektyvos. Kultūros keliai, pagal kino filmus ar knygų scenarijus kurti maršrutai, ekstremalios kelionės – apie visa tai buvo galima sužinoti apsilankius ADVENTUR 2018 parodoje.

 

Kitas itin svarbus ADVENTUR 2018 akcentas – ŠVENČIANTI LIETUVA. Parodoje buvo kviečiama švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį keliaujant ir iš naujo atrandant Lietuvą. Šiaulių turizmo informacijos centras parodos lankytojus kvietė dalyvauti Šimtmečio Šiaulių renginiuose – ne tik atvykti į Saulės miestą, bet ir dalyvauti valstybingumo šimtmečiui skirtuose renginiuose bei ekskursijose. Parodos lankytojai atvykti į Šiaulius buvo viliojami trijų „S“ magija: Saule, Savitais muziejais ir Saldumynais.

 

Šaunus „Aušros“ muziejaus jaunimas, atstovaujantis Fotografijos muziejui, parodoje pristatė visą fotolaboratoriją. Buvo galima ne tik nusifotografuoti 100 metų senumo fotoaparatu, bet ir iškart išsiryškinti nuotrauką.

 

„Rūtos“ Šokolado muziejus ant marmuro plokštės vėsino karštą šokoladą, kurį vėliau pilstė į formeles, barstė kokoso drožlėmis, džiovintomis braškėmis arba smulkintomis kakavos pupelėmis. Šokolado gamyba traukė ne tik vaikų, bet ir smalsių suaugusiųjų dėmesį.

 

Šiaulių turizmo centro stende netrūko lankytojų – miesto turizmo galimybėmis domėjosi Latvijos ir Estijos kelionių organizatorių, turizmo centrų atstovai, lankėsi daugelio šalies savivaldybių merai, garsūs Lietuvos žmonės:  žurnalistas, keliautojas Vytaras Radzevičius, dailininkė keramikė, televizijos laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė ir kt.

 

Nemenką lankytojų srautą Šiaulių turizmo centro komandai padėjo atlaikyti ir projekto KARJERAIS.LT atstovas, siekiantis populiarinti Akmenės rajoną ir jo išskirtinumą – geologiją.

 

Nespėjusi pailsinti kojų, Šiaulių turizmo informacijos centro komanda po savaitės išvyko į Rygoje vykusą 25-ąją tarptautinę specializuotą turizmo ir laisvalaikio parodą BALTTOUR 2018. Tai itin populiari paroda Baltijos regione, pateikianti išsamią informaciją apie naujausius sezono pasiūlymus keliautojams bei įvairias pramogas.

 

Parodos išvakarėse Šiaulių TIC, „Aušros“ muziejaus ir Šokolado muziejų atstovai lankėsi Lietuvos ambasadoje Latvijoje, kur gausiai susirinkusiems žiniasklaidos atstovams bei Latvijos gidams pristatė Šiaulių miesto turizmo naujoves. Susirinkusieji skanavo šokolado, „Gubernijos“ giros ir kaimiškos muzikos klubo-smuklės „Juonė pastuogė“ vaišių.

 

Latvijos žiniasklaidos atstovų netrūko ir miesto stende parodoje. Latvijos televizijos reporterės manymu, reportažas apie šokolado gamybą į Šiaulius pritrauks dar daugiau turistų iš Latvijos.

 

„Aušros“ muziejus parodoje pristatė Ch. Frenkelio viloje vykstančią odos edukaciją – supažindino su avalynės istorija, odinių batų sandara ir siuvimo procesu.

 

2013 m. pradėta rengti tarptautinė paroda „Adventur“ – sparčiausiai augantis „Litexpo“ projektas. Per penkerius metus jos dalyvių skaičius išaugo 150 proc., o lankytojų padaugėjo daugiau nei 80 proc. Šiemet parodoje prisistatė net 54 šalies miestai. Per tris „Adventur 2018“ dienas parodoje apsilankė 33 630 žmonių, t. y. net 13.5 proc. daugiau nei pernai.

 

25-ojoje tarptautinėje specializuotoje turizmo ir laisvalaikio parodoje BALTTOUR 2018 apsilankė 29 630 lankytojų, iš viso dalyvavo net 860 dalyvių: kelionių organizatorių, turizmo informacijos centrų, savivaldybių ir kitų įstaigų atstovų.

 

Šiaulių turizmo informacijos centro informacija

    adventur9adventur5adventur2ambasada2adventur3adventur4balttur7balttur10

PASIRINKITE