Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

B. Salatkienė – apie žmones, be kurių Šiauliai būtų tamsesni

2018-01-08

oznor

Šiaulių turizmo informacijos centras prisijungia prie Lietuvos valstybės 100-mečio programos ir jau šį ketvirtadienį kviečia pasiklausyti istorikės, archeologės doc. dr. Birutės Salatkienės paskaitos apie miesto šviesuolius ir tamsuolius.

 

Ateiti jos pasiklausyti tikrai verta, nes išgirsite ne tik apie miesto šviesuolius. Anot istorikės, žmonėms daug įdomiau sužinoti ir tamsiąją istorijos pusę, tad ji papasakos ir apie miesto keistuolius – tamsuolius.

 

„Iš tikrųjų tai paskaita daugiau apie šviesuolius, kuriuos turėtume prisiminti atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio akivaizdoje. Jų gyvenimai netelpa į tą vieną šimtmetį, tačiau savo protais ir širdimis, idėjomis, darbais ir atmintimi jie kūrė ir vis dar kuria Šiaulių tapatybę, įvaizdį, gyvąją ir istorinę miesto esatį, – pasakoja istorikė ir vardija miestui nusipelniusius žmones. – Grafų Zubovų giminė, Mauricijus Griškevičius, Venclauskių pora, Peliksas Bugailiškis, Jonas Šliūpas, Vincas Vaitekūnas, Potencija Pinkauskaitė, Gerardas Bagdonavičius, Jackus Sodeckis, Balys Tarvydas, Ona Lukauskaitė-Poškienė.“

 

Anot Birutės Salatkienės, tai žmonės, be kurių Šiauliai ir Lietuva būtų kitokie, tamsesni. „Apie tamsuolius kalbos mažiau, „dušanskių“ Šiauliuose buvo nepalyginamai mažiau“, – sako ji.

 

Paskaita „Šiaulių šviesuoliai ir tamsuoliai“ bus skaitoma sausio 11 d. 17.30 val. Šiaulių universiteto bibliotekoje, 413 auditorijoje, Vytauto g. 84.

 

Šiaulių turizmo informacijos centro informacija

PASIRINKITE