Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

Artimiausią savaitgalį Šiauliuose verta likti nakvynei

2017-05-15

Chaimo-Frenkelio-vila.-Fot.-D.-Baciule1Gegužės artimiausią savaitgalį į Šiaulius verta vykti daugiau nei vienai dienai. Šiauliai bei visas Šiaulių kraštas žada daug gausių festivalių, pramogų aktyvaus poilsio mėgėjams bei ieškantiems gerų koncertų.

 

Miegoti neleis siautulinga naktis

 

Gegužės 20-ąją į Šiaulių gatves grįžta tradicija tapęs renginys – Gatvės muzikos diena (GMD) – šiais metais, gegužės 20-tą dieną visus mylinčius muziką suburs į Šiaulių miesto pėsčiųjų bulvarą. Šios šventės metu įvairaus amžiaus ir stiliaus muzikantai atliks savo kūrinius gatvėje, o atėję pasižvalgyti praeiviai galės dalyvauti pasirodymuose ir tapti gyvos muzikos dalimi.

 

Tądien 19–24 val. Šiauliuose vyks tarptautinio projekto „Europos muziejų naktis 2017“ renginiai, lydimi temos „Muziejai ir nepatogios istorijos: kalbėti apie tai, kas nutylima“. Šiemet pirmą kartą Šiauliuose duris atvers ir į vakarinius nemokamus renginius kvies net 13 muziejų. Šių metų muziejų nakčiai „Aušros“ muziejus sukūrė interaktyvų maršrutą „Muziejų naktis Šiauliuose“, leidžiantį išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių naudotojams lengviau rasti projekte dalyvaujančius muziejus ir susipažinti su jų paruošta vakaro programa.

 

Savaitgalį Kuršėnuose (Šiaulių r.) nuo pat ryto šurmuliuos Kuršėnų miesto šventė „Kuršėnai – puodžių sostinė“. Sekmadienį knygų mylėtojai ir patys stipriausieji ar tiesiog norintys į juos pasižiūrėti rinksis Kuršėnų miesto parke, kur visus suburs ne tik Tautodailininkų ir knygų mugė, bet ir Baltijos šalių galiūnų čempionato I etapas.

 

Nakvynė – su naujais atradimais

 

Minėtas savaitgalis bus gausus ir dvasinėmis paieškomis persmelktų renginių. Penktadienį jaunuosius piligrimus sukvies Piligriminis pėsčiųjų žygis, suteiksianti galimybę tapti Šv. Jokūbo kelių Lietuvoje ambasadoriais. Šeštadienį keliautojai turės galimybę su įkvepiančiais žmonėmis kartu leistis į “Stipraus Gėrio” organizuojamą žygį į Kryžių Kalną. 11 km žygis skatins susitelkti į savo tikslus, bei siekti ne tik savo, tačiau ir kitų gerovės. Žygis prasidės paskaita: „Kaip sėkmingai siekti savo tikslų”.

 

Nusprendusiems pasilikti Šiauliuose, verta apsistoti viešbučiuose, svečių ar nakvynės namuose. Daugelis jų yra įsikūrę itin strategiškai patogiose vietose. Pageidaujantiems ramesnės vietos, galima įsikurti šalia miesto parko įsikūrusiame viešbutyje ar rinktis istoriniuose miesto viešbučiuose.  Lankantis šventėse verta aplankyti dėmesio vertus objektus: Saulės laikrodžio aikštę, neslopstančių diskusijų objektu tapusią Verkiančią mergaitę, Geležinę lapę Talkšos ežero pakrantėje, miesto centre išgirsti keliomis užsienio kalbomis pragystantį Gaidį ir kt. Išsiilgusius ramaus poilsio pasitiks sutvarkyti Talkšos ežero ar Prūdelio ežero paplūdimiai.

 

Gurmaniško maisto mėgėjai Šiauliuose taip pat turi iš ko rinktis: skirtingose maitinimo vietose galima rasti gausų ir įvairų meniu. Daugelis miesto kavinių meniu neseniai pasipildė dar vienu, turistų jau įvertinu patiekalu ir gėrimu tuo pačiu pavadinimu – „Saulės skonis“. Ši Šiaulių žemės gastronominė kelionė šiemet įvardyta kaip viena didžiausių šalies gastronominių naujienų.

PASIRINKITE