Tai yra tinklapio BETA versija – jei radote klaidų ar netikslumų, praneškite mums el. pašto adresu tic@siauliai.lt Senoji svetainės versija
Paieškos forma

6 priežastys Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną minėti Šiauliuose

2017-03-02
1 priezastis

T. Sapario nuotr.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Šiauliuose pažers gausybę renginių ir staigmenų. Šiauliečiai ir miesto svečiai kovo 10-11 d. su kitokiais Šiauliais galės susipažinti, leisdamiesi į nemokamas ekskursijas, patriotiškus žygius ar ragaudami šalyje pirmąsyk užgimstančios gastronominės iniciatyvos „Saulės skonis“ patiekalų.

 

1. Trispalvės žygis

 

Šiauliuose valstybinė šventė žada būti kaip niekad vienijanti – kovo 11-ąją visi laukiami 400 metrų ilgio Trispalvės žygyje. Kovo 11-oji Šiauliuose tradiciškai bus minima Trispalvės žygiu „Lietuva mūsų širdyse“. Šiais metais visi kviečiami Trispalvę nešti iš Signatarų alėjos į Prisikėlimo aikštę. Trispalvės ilgis įspūdingas, Šiaulių miestas dar to nematė – ji sieks net 400 metrų. Norinčiuosius prisidėti prie šios akcijos kviečiame Kovo 11-ąją 10 val. ateiti į Signatarų alėją Lieporių parke. Trispalvė bus nešama su daina Tilžės gatve į Prisikėlimo aikštę.

 

2 priezastis

Šiaulių m. savivaldybės nuotr.

2. Patriotiškumo dvasia – stotelėse, vitrinose

 

Nors iki kalendorinės šventės liko dar daugiau kaip savaitė, Šiauliai jau ruošiasi šventėms. Viešojo transporto stoteles jau puošia Šiaulių moksleivių kurti eilėraščiai, kuriuos iliustruoja senjorų pintos tautinės juostelės. Netrukus turėtų patriotiškai pasipuošti ir miesto vitrinos – patriotiškiausią vitriną rinks Šiaulių turizmo informacijos centras.

 

3. Vaikai nenorės grįžti namo

 

Visas Šiaulių miestas šiais metais kupinas įvairiausių renginių. Jų ypatingai gausu bus kovo 10-11 dienomis miesto bulvare vyksiančios šventės „Marguok! Verbuok! Su Lietuva” metu. Šiomis dienomis miesto bulvare apsilankę su šeima ar draugais tikrai rasite kiekvienam artimą ir įdomią veiklą: turėsite galimybę leistis į nemokamas ekskursijas, žygius, pasiklausyti žinomų atlikėjų koncertų, apžiūrėti 100 balandžių parodą iš Rimanto Benetos kolekcijos, paglostyti alpakas, ponius, susipažinti su policininko, ugniagesio profesijomis, turizmo galimybėmis šalyje ar apsispręsti tapti donoru.

4 priezastis

Šiaulių Normundo Valterio jaunimo mokyklos nuotr.

 

4. Nemokamos ekskursijos, žygiai

 

Šiemet Šiaulių turizmo informacijos centras siūlo rinktis vieną iš trijų ekskursijų: „Šiauliai – kovo 11-osios aiduose“, „Ką mena istoriniai Šiaulių medžiai“, „Laiko spalvos Šiaulių Aušroje“. Visos pėsčiomis vykstančios ekskursijos šventės svečiams bus nemokamos. Šventės metu ne mažiau verta leistis į patriotiškus žygius: „11 nuotraukų Lietuvai”, „Turistinį foto-orientavimosi žygį“ ar šiaurietiško ėjimo ritmu žygiuoti kartu su Jurga Mikelioniene. Pagalvota ir apie turistus iš užsienio: kovo 11-ąją 14 val. susipažinti su Šiauliais nemokamai jie galės nemokamoje ekskursijoje „Šiauliai – tas, kas svarbiausia!”. Ekskursija vyks anglų ir rusų kalbomis.

 

5 priezastis5. Šiauliai – skanios iniciatyvos pirmtakai

 

Kartu su švente kovo 10 d. miesto kavinėse prasidės ir gurmaniška iniciatyva“Saulės skonis” – Šiaulių turizmo informacijos centro inicijuota Saulės miesto svetingumo iniciatyva, įkvėpta sauliškosios miesto tapatybės. Tokia idėja, kai kavinės siūlo tą patį miestą reprezentuojantį patiekalą ir gėrimą tuo pačiu „Saulės skonio“ pavadinimu – šalyje pirmoji.

 

6. Laimėk “Saulės skonio“ vakarienę

 

“Saulės skonio” vakarienę net keturiems asmenims bus proga laimėti patriotiškame konkurse “Parodyk, kad myli Šiaulius ir Lietuvą!” Kovo 11-ąją pasipuošk patriotiškai, nusifotografuok prie savo mylimiausio Šiaulių lankytino objekto, įkelk nuotrauką į Instagram su #visitsiauliai grotažyme. Daugiau konkursų su prizais lauks ant scenos viso renginio „Marguok! Verbuok! Su Lietuva” metu. Valstybinė šventė gali būti jauki, kvapni ir spalvinga – pasitik šį laikotarpį Šiauliuose.

PASIRINKITE